Ambasador RP Janusz Niesyto przebywał z pożegnalną wizytą w Mikkeli

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Ambasador RP Janusz Niesyto przebywał z pożegnalną wizytą w Mikkeli
Posted by

Ambasador RP Janusz Niesyto przebywał z pożegnalną wizytą w Mikkeli

Ambasador z wizytą pożegnalną w Mikkeli

 

Na zaproszenie dyrektor generalnej Regionalnej Państwowej Agencji Administracyjnej Wschodniej Finlandii pani Elli Aaltonen ambasador RP Janusz Niesyto przebywał 18 i 19 września z pożegnalną wizytą w Mikkeli.

Tam, w siedzibie Agencji, doszło do okolicznościowego spotkania z przedstawicielami miejscowej Polonii, głównie muzykami, lekarzami, sportowcami i przedsiębiorcami, których los lub świadomy wybór sprowadził przed kilkudziesięciu laty do Wschodniej Finlandii. Na spotkanie przybyli także przedstawiciele miejscowych parafii luterańskich, które w trudnych dla Polaków i Polski chwilach – na początku lat 80. – organizowały transporty z pomocą charytatywną do Polski.

I to właśnie jedną z przedstawicielek diecezji luterańskiej w Mikkeli, blisko 90 – letnią panią Helvi Savolainen ambasador wyróżnił dziękczynnym dyplomem. Okolicznościowe dyplomy uznania za działalność dla Polski otrzymali także znany muzyk pan Jerzy Dubiel oraz gospodyni uroczystości, inicjatorka zaproszenia ambasadora do Mikkeli pani Elli Aaltonen.

Korzystając z okazji i zaproszenia ambasador odwiedził także znany w Europie tor wyścigów konnych w Mikkeli i zwiedził ekologiczne gospodarstwo hodowlane pn. Manor House Wehmaa w Juva prowadzone przez panią Carin Grotenfelt. Miejscowa gazeta Länsi-Savo zamieściła reportaż z wizyty ambasadora i opublikowała wywiad.

Źródło: finlandia.msz.gov.pl
Fot: finlandia.msz.gov.pl

1 0 1225 22 września, 2015 News, Polityka 22 września, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.