Ambasadorowie gośćmi dowództwa fińskiej Straży Granicznej

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Ambasadorowie gośćmi dowództwa fińskiej Straży Granicznej
Posted by

Ambasadorowie gośćmi dowództwa fińskiej Straży Granicznej

Wizyta ambasadorów w Helsinkach

 

Po czterech latach przerwy dowództwo fińskiej Straży Granicznej ponownie zorganizowało wizytę ambasadorów z państw członkowskich i stowarzyszonych z grupy Schengen w swej siedzibie w Helsinkach, a następnie na przejściach granicznych i granicy fińsko – rosyjskiej w południowo – wschodniej Finlandii.

12 ambasadorów, w tym ambasador RP, z olbrzymim zainteresowaniem wysłuchało profesjonalnych kompleksowych informacji dowódcy Straży, gen. por. J. Kaukanena i jego zastępcy, gen. mjr I. Laitinena o wszystkich podstawowych problemach, z jakimi na co dzień styka się ta ważna dla bezpieczeństwa Unii Europejskiej i całego Zachodu służba. Przelot helikopterami w kierunku Nuijamy, a następnie Imoli i Imatry pozwolił ambasadorom na zapoznanie się w praktyce z ofiarną pracą fińskich służb granicznych oraz funkcjonowaniem przejść na granicy z Rosją. Ambasadorowie wzięli także udział w patrolowaniu tzw. zielonej granicy. Podziwiano wysoce profesjonalne i patriotyczne zaangażowanie funkcjonariuszy w wykonywanie ciężkich zadań, jak i ich technologicznie zaawansowane wyposażenie bojowe. Całej wizycie towarzyszyła niesłychana gościnność gospodarzy, której ambasadorowie doświadczyli m.in. zarówno przy suto zastawionych stołach, jak i w saunie.

Źródło: helsinki.msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

1 0 427 29 kwietnia, 2015 News, Polityka 29 kwietnia, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.