Cynk na wiosenne przeziębienie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Cynk na wiosenne przeziębienie
Posted by

Cynk na wiosenne przeziębienie

Cynk na wiosenne przeziębienie – skandynawska wiosna

 

W zdrowym przetrwaniu chimerycznej skandynawskiej wiosny może pomóc słodka kukurydza i ma to swoje naukowe uzasadnienie. Otóż, te żółte nasiona są przebogate w cynk, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego. W czasie grypy, przeziębienia w ciągu każdej godziny wytwarzamy wciąż nowe oddziały krwinek – zwykle około miliona – które wysyłane są do zwalczania chorobotwórczych mikrobów. W tych ciężkich dniach szczególnie pilnie cynku potrzebują leukocyty.

Zresztą za każdy kukurydziany kęs będzie wdzięczny cały organizm, ponieważ cynk jest składnikiem ponad dwustu enzymów. Bez niego nie ma pięknych, zdrowych włosów, paznokci, skóry. Nawet głowa do alkoholu jest słabsza, ponieważ w okresach niedoboru cynku mniej produkujemy dehydrogenazy alkoholowej rozkładającej etanol – szybciej upijamy się. Młodzieńcy dbając o dietę zasobną w cynk inwestują na przyszłość w zdrowszą prostatę, a przypomnę, że po czterdziestce na przerost tego gruczołu cierpi co trzeci mężczyzna, zaś po pięćdziesiątce już co drugi.

Skorzystanie z kukurydzianego cynku wymaga trochę pracy, ponieważ ugotowane nasiona trzeba przetrzeć przez sitko, aby pozbyć się przezroczystych łupinek zawierający kwas fitynowy utrudniający wchłanianie tego superpożytecznego metalu. Natomiast jeśli chcemy uniknąć tego zajęcia, można zastąpić kukurydzę innymi produktami zasobnymi w cynk, na przykład ostrygami, których nie brak na skandynawskich półkach.

Anna Toott, biolog

Na pytania dotyczące właściwości roślin odpowiem na blogach:

zdrowystragan.blogspot.com,
polskieziola.blogspot.com,
atoott.blogspot.com

3 0 581 11 marca, 2015 News, Zdrowie 11 marca, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.