Czy oglądanie telewizji może mieć wpływ na autyzm

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Czy oglądanie telewizji może mieć wpływ na autyzm
Posted by

Czy oglądanie telewizji może mieć wpływ na autyzm

Autyzm a Telewizja

Jeżeli masz dzieci w wieku poniżej trzech lat i leży ci na sercu ich zdrowie i dobre samopoczucie, powinieneś skorzystać z dobrej rady brytyjskiej gazety Guardian Unlimited z dnia 24 kwietnia 2007roku.

Ogłosiła ona nowe badania łączące autyzm u małych dzieci ze szkodliwymi skutkami, jakie oglądanie telewizji może mieć na ich zdrowie fizyczne i psychiczne.

Według badań, pozwalanie dzieciom w wieku poniżej 3 lat na oglądanie telewizji może pogorszyć u nich rozwój mowy i zdolności społecznych, a także zwiększyć ryzyko problemów ze zdrowiem, takich jak zaburzenia koncentracji i uwagi, autyzm i otyłość.

Przez pierwsze trzy lata życia, mózgi dzieci przechodzą intensywny okres rozwoju i to, z czym mają kontakt, formuje ich kształt, jak stwierdza raport. Podkreśla się ponadto, że wystawianie dzieci na szybko poruszające się obrazy przez dłuższy okres czasu może hamować ich zdolność do skupienia uwagi i utrudnia rozwój ich umiejętności społecznych.

Inne badania sugerują, że telewizja może również powodować zaburzenia snu u niemowląt i małych dzieci oraz zmniejszyć ich spoczynkowe tempo metabolizmu, które potęguje problemy fizjologiczne będące następstwem braku ruchu.

Ponadto istnieją liczne badania sugerujące, że oglądanie telewizji w młodym wieku może wywoływać autyzm

Całosć tekstu pochodzi z książki Andreas’a Moritz’a ”Ponadczasowe Tajemnice Zdrowia i Odmładzania”

Wydawnictwo Biblioteka Nowej Ziemii, któremu bardzo dziękujemy za możliwość skorzystania z materiału.

Źródło: materiały pochodzą ze strony : ekogazeta.com.pl
fot: freeimages.com

1 0 762 28 stycznia, 2015 News, Zdrowie 28 stycznia, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.