Czy Polacy będą korzystali z gotówkomatów

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Czy Polacy będą korzystali z gotówkomatów
Posted by

Czy Polacy będą korzystali z gotówkomatów

Pożyczki krótkoterminowe w 15 min. z automatu. W przyszłym roku stanie kilkaset samoobsługowych maszyn oferujących różne usługi finansowe

Od nowego roku w Polsce będzie działać sieć kilkuset Gotówkomatów, czyli samoobsługowych maszyn udzielających m.in. szybkich pożyczek. To zupełnie nowy kanał dystrybucji usług finansowych. Automaty nie wymagają posiadania konta w banku ani obsługi internetu. Do otrzymania pożyczki wystarczy dowód osobisty. Właściciel urządzeń zapowiada, że pracuje nad rozszerzeniem zakresu ich funkcji, tak by klienci mogli za ich pośrednictwem zapłacić też np. rachunki, wykupić polisę ubezpieczeniową czy skonsolidować swoje kredyty.

Gotówkomaty są już obecne w centrach handlowych kliku polskich miast, dwadzieścia urządzeń działa na zasadzie programu pilotażowego.

– Nasz pierwszy Gotówkomat stanął w sierpniu. Zainteresowanie jest duże, bo codziennie z każdej maszyny otrzymujemy kilka wniosków –podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria pomysłodawca biznesu Sylwia Witoszyńska, prezes zarządu Gotówkomat Polskie Płatności. – Do części Gotówkomatów jeszcze klienci muszą się przyzwyczaić, więc liczymy na to, że ta liczba będzie sukcesywnie rosła z każdym miesiącem.

Sylwia Witoszyńska dodaje, że największym wyzwaniem dla firmy było pozyskanie partnerów, u których można postawić Gotówkomat. Ta bariera jednak z miesiąca na miesiąc jest przełamywana i maszyny stają w najlepszych centrach handlowych w Polsce.

– Obecnie mamy dwadzieścia maszyn w całej Polsce i jest to pilotaż. W przyszłym roku rozszerzymy go o kilkaset kolejnych lokalizacji. Docelowo naszym największym wyzwaniem będzie zintegrowanie większej liczby partnerów. Obecnie mamy już kilku, z którymi finalizujemy umowy. Natomiast liczymy na to, że kolejni będą chcieli nawiązać z nami współpracę.

Pożyczkę w automacie można otrzymać w 15 minut. Wystarczy podać numer telefonu, zeskanować dowód osobisty i zrobić fotografię twarzy. To jednak nie oznacza, że urządzenie od razu wypłaci nam pieniądze. Weryfikacja klienta jest taka sama jak w banku. Pieniądze – od 300 do 1600 zł – pożycza się maksymalnie na miesiąc, więc jest to pożyczka krótkoterminowa. Pierwszym wierzycielem jest firma Vivus Finance, wkrótce dołączą kolejne firmy pożyczkowe.

– Naszą ambicją jest, aby nasze Gotówkomaty były stacjonarnym punktem, w którym dostępne są wszystkie usługi finansowe na miejscu, bez kolejek, bardzo szybko – deklaruje prezes zarządu Gotówkomat Polskie Płatności.

W planach firma jest rozszerzenie funkcji automatów o ubezpieczenia, płatności za rachunki, przelewy, konsolidację kredytów oraz usługi innych firm pożyczkowych. Nie wyklucza się też ekspansji zagranicznej.

– Jest bardzo wiele rynków w Europie, m.in. Hiszpania, które są jeszcze bardziej przyzwyczajone do gotówki niż Polacy – mówi prezes Sylwia Witoszyńska z Gotówkomat Polskie Płatności. – To są rynki, w których doskonale takie urządzenia się sprawdzą. Chcielibyśmy po przeprowadzeniu fazy pilotażowej zrobić to samo właśnie za granicą. Pierwszym rynkiem prawdopodobnie będzie Hiszpania, później inne kraje europejskie, a później może inne kontynenty.

Źródło: materiały pochodzą ze strony agencji informacyjnej Newseria Inwestor
Fot: inwestor.newseria.pl

2 0 770 03 października, 2016 Biznes, News 3 października, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.