Czy Polacy biorą pożyczki z głową

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Czy Polacy biorą pożyczki z głową
Posted by

Czy Polacy biorą pożyczki z głową

Pożyczki w Polsce są brane z głową

 

Duża część polskich pożyczkobiorców spodziewa się poprawy swojej sytuacji finansowej. Na tle innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej wypadamy pod tym względem dobrze. Pożyczkobiorcy są na ogół zadowoleni ze standardów życia, chętnie wydają pieniądze i mają je pod kontrolą.

Pożyczkobiorcy patrzą w przyszłość optymistycznie. 51% badanych przez GfK na zlecenie International Personal Finance, właściciela Provident Polska, liczy na wzrost dochodów z pracy. 10% polskich klientów firmy wydaje pieniądze z większą łatwością niż rok temu – inwestują oni w domowe dobra trwałe i kupują lepsze jedzenie. Niestety, 48% respondentów ogląda każdą złotówkę z dwóch stron i tnie wydatki, głównie te na wakacje oraz życie towarzyskie.

Z badania wynika również, że pieniądze pożyczamy z rozwagą. Klienci się zastanawiają, czy są w stanie uregulować zobowiązanie (60%), sprawdzają, ile wynosi całkowita suma do oddania (54%) i jak długo muszą spłacać pożyczkę (54%), oraz stawiają pytanie, czy jest ona w ogóle potrzebna (36%).

„Dla klienta ważny jest czas na zastanowienie i przeanalizowanie oferty pożyczkowej. Fachowe wsparcie doradcy może pomóc konsumentowi w wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości i dokładnym oszacowaniu czekających go rat oraz kosztów pożyczki” – mówi serwisowi infoWire.pl Piotr Wardziak z Provident Polska.

Co ważne, spośród wszystkich osób biorących udział w badaniu ankietowani w Polsce ufają sektorowi finansowemu najmniej (38%). Dla porównania na Litwie w dobre intencje tego sektora wierzy aż 73% respondentów. Aby zmienić nasze nastawienie, potrzebne jest przyjęcie ustawy regulującej rynek pożyczek pozabankowych. „Procedowana ustawa na pewno zwiększy jego transparentność i pomoże oczyścić go z nierzetelnych firm” – dodaje ekspert.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

0 0 441 15 czerwca, 2015 Ciekawostki, News 15 czerwca, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.