Czy Polacy wybierają się na Webinarium
Czy Polacy wybierają się na Webinarium
Posted by

Czy Polacy wybierają się na Webinarium

Instytut Energetyki Odnawialnej zaprasza na webinarium: 15 kwietnia 2015 o godz. 11.00

 

Wejście w życie nowych, bardziej przyjaznych prosumentom przepisów i potrzeba ich pełnego wdrożenia spotkały się z opozycją ze strony administracji: Ministerstwa Gospodarki, Urzędu Regulacji Energetyki i (sic!) Urzędu Ochrony Konsumentów i Konkurencji. Zapowiedziano „szybką” nowelizację ustawy, kwestionując przepisy najbardziej korzystne dla obywateli i energetyki prosumenckiej. Oznaczać to może, że, „przy okazji” uzasadnionego uzupełnienia ewidentnych luk w całej ustawie, może zostać podważona regulacja fundamentalna dla rozwoju prosumentów, jaką jest model Feed–In.

Argumenty przedstawiane przez resort gospodarki, URE czy UOKiK przeciwko energetyce obywatelskiej wielokrotnie odwołują się do nieprawdziwych lub źle interpretowanych informacji, przyczyniając się dyskredytowania roli i rangi sektora energetyki rozproszonej, w tym odnawialnej, w ogólnej polityce energetycznej kraju, a w szczególności rozwiązań prosumenkich.

Wychodząc naprzeciw tej sytuacji, Instytut Energetyki Odnawialnej za pośrednictwem swojego serwisu „Obywatel z Energią” uruchomił program monitorowania procesu wdrażania ustawy o OZE w segmencie energetyki prosumenckiej, w ramach którego realizuje spotkania eksperckie na żywo (webinaria). Ich celem jest obiektywna interpretacja oraz ocena skutków ekonomicznych, gospodarczych i rynkowych nowo powstałych przepisów prawa (oraz przepisów planowanych w ramach przyszłych nowelizacji). Program ten służyć ma przede wszystkim obywatelom zainteresowanym inwestowaniem w mikroinstalacje OZE. Zapraszamy do udziału na stronie: www.obywatelzenergia.pl/webinar.

Źródło: materiały pochodzą ze strony ekonews.com.pl
Fot: freeimages.com

2 0 463 14 Kwiecień, 2015 Ekologia, Kalendarium, News, Polska Kwiecień 14, 2015

Dodaj komentarz