Czy Polacy wybierają się na Webinarium

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Czy Polacy wybierają się na Webinarium
Posted by

Czy Polacy wybierają się na Webinarium

Instytut Energetyki Odnawialnej zaprasza na webinarium: 15 kwietnia 2015 o godz. 11.00

 

Wejście w życie nowych, bardziej przyjaznych prosumentom przepisów i potrzeba ich pełnego wdrożenia spotkały się z opozycją ze strony administracji: Ministerstwa Gospodarki, Urzędu Regulacji Energetyki i (sic!) Urzędu Ochrony Konsumentów i Konkurencji. Zapowiedziano „szybką” nowelizację ustawy, kwestionując przepisy najbardziej korzystne dla obywateli i energetyki prosumenckiej. Oznaczać to może, że, „przy okazji” uzasadnionego uzupełnienia ewidentnych luk w całej ustawie, może zostać podważona regulacja fundamentalna dla rozwoju prosumentów, jaką jest model Feed–In.

Argumenty przedstawiane przez resort gospodarki, URE czy UOKiK przeciwko energetyce obywatelskiej wielokrotnie odwołują się do nieprawdziwych lub źle interpretowanych informacji, przyczyniając się dyskredytowania roli i rangi sektora energetyki rozproszonej, w tym odnawialnej, w ogólnej polityce energetycznej kraju, a w szczególności rozwiązań prosumenkich.

Wychodząc naprzeciw tej sytuacji, Instytut Energetyki Odnawialnej za pośrednictwem swojego serwisu „Obywatel z Energią” uruchomił program monitorowania procesu wdrażania ustawy o OZE w segmencie energetyki prosumenckiej, w ramach którego realizuje spotkania eksperckie na żywo (webinaria). Ich celem jest obiektywna interpretacja oraz ocena skutków ekonomicznych, gospodarczych i rynkowych nowo powstałych przepisów prawa (oraz przepisów planowanych w ramach przyszłych nowelizacji). Program ten służyć ma przede wszystkim obywatelom zainteresowanym inwestowaniem w mikroinstalacje OZE. Zapraszamy do udziału na stronie: www.obywatelzenergia.pl/webinar.

Źródło: materiały pochodzą ze strony ekonews.com.pl
Fot: freeimages.com

3 0 522 14 kwietnia, 2015 Ekologia, Kalendarium, News, Polska 14 kwietnia, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.