Czy Polki i Polacy mogą się przyjaźnić
Posted by

Czy Polki i Polacy mogą się przyjaźnić

Przyjaźń damsko-męska istnieje?

Przyjaźń dwóch kobiet czy dwóch mężczyzn wydaje się być czymś zupełnie naturalnym i nie wzbudza tylu kontrowersji co przyjaźń między kobietą i mężczyzną. Zdania na temat istnienia przyjaźni między kobietą a mężczyzną są podzielone, jedni uważają, że taka relacja może istnieć, drudzy wręcz przeciwnie.

– Przyjaźń damsko-męska istnieje i tak naprawdę czasami zastanawiam się dlaczego w polskim społeczeństwie mamy stereotyp, że kobieta z mężczyzną nie mogą się przyjaźnić. Jest to jak najbardziej możliwe i myślę, że codziennie się z nią spotykamy. Myślę, że stereotyp, mówiący o tym, że kobieta z mężczyzną nie mogą się przyjaźnić powstał z tego, że przyjaźń damsko-męską sprowadzamy do sfery seksualnej – mówi Piotr Goc, psycholog, założyciel poradni psychologicznej „Strefa myśli”. Czasami jest też tak, że ukochana osoba jest zazdrosna o przyjaciela swojego partnera, co prowadzi do kłótni, jak wówczas znaleźć sposób na rozwiązanie nieporozumień?

 

Źródło: Agencja Informacyjna Newsrm TV – newsrm.tv
Fot: newsrm.tv

2 0 456 25 Sierpień, 2016 Ciekawostki, News, Zdrowie Sierpień 25, 2016

Dodaj komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.