Delegacja Sejmu RP w Helsinkach
Posted by

Delegacja Sejmu RP w Helsinkach

Delegacja Komisji Spraw Zagranicznych Sejmu RP w Helsinkach

Na zaproszenie Timo Soiniego, przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych Eduskunty, gościło w dniach 27 – 28 marca br. w Helsinkach Prezydium Komisji Spraw Zagranicznych Sejmu RP na czele z jej przewodniczącym, Grzegorzem Schetyną.

Oprócz spotkania w Komisji SZ Eduskunty polscy posłowie przeprowadzili rozmowy z przewodniczącą Wielkiej Komisji panią Miapetrą Kumpulą-Natri i przewodniczącym fińsko – polskiej grupy Unii Międzyparlamentarnej Arto Satonenem. Zostali także przyjęci przez wiceprzewodniczącego Parlamentu Finlandii Pekkę Raviego  oraz uczestniczyli w ożywionej dyskusji z ministrem ds. europejskich i handlu zagranicznego Alexandrem Stubbem.

Rozmowy zostały zdominowane przez ostatnie wydarzenia na Ukrainie i rosyjską agresję na Krymie. Oba te tematy posłużyły jako tło do dyskusji o aktualnym stanie bezpieczeństwa w Europie i polityce bezpieczeństwa i obrony obu krajów. Rozmawiano także o przyszłych wyborach do Parlamentu Europejskiego i sytuacji polityczno-gospodarczej w Polsce i Finlandii.

Posłowie byli także gośćmi ambasadora RP w Finlandii i zwiedzili muzeum Mannerheima.

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady RP w Helsinkach
Fot:

Polecamy artykuły:

Donald Tusk z wizytą w Helsinkach
Sauli Niinistö wypowiada się o sytuacji na Ukrainie
Nadchodzące wydarzenia w Finlandii oraz w Polsce
– Polska grupa Unii Międzyparlamentarnej Arto Satonenem

1 0 766 03 Kwiecień, 2014 News, Polityka Kwiecień 3, 2014

Dodaj komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.