Dlaczego Polacy nie chudną

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Dlaczego Polacy nie chudną
Posted by

Dlaczego Polacy nie chudną

Dlaczego nie chudniesz?

Od miesięcy katujesz się drakońskimi dietami, wyciskasz siódme poty na siłowni, a efektów wciąż nie widać. Wskazówka na wadze ani drgnie. Jakie błędy popełniasz przy odchudzaniu?

– Najczęstsze zasady, które stosujemy i które nie zawsze są rozsądne, to na przykład całkowita eliminacja węglowodanów i tłuszczy – mówi newsrm.tv Alicja Kalińska, doradca żywieniowy SetPoint. Z naszej diety wyrzucamy wszystkie produkty, które pochodzą z ziarna, czyli np. makarony, pieczywo, ryż czy kasze, ponieważ wydaje się to nam najlepszym krokiem w stronę wymarzonej sylwetki. Zapominamy jednak o tym, że nasz mózg oraz mięśnie działają na glukozę, a więc energia z węglowodanów jest nam potrzebna. Tak samo ważne dla naszego organizmu są tłuszcze, ponieważ są one podstawą hormonów oraz budowy komórek w naszym ciele.

Od czego zacząć odchudzanie? Jak mówi Alicja Kalińska, najważniejsze jest jedzenie regularnych posiłków. Przerwy pomiędzy posiłkami nie powinny być dłuższe niż pięć godzin, ponieważ nie obniżamy wtedy tempa pracy metabolizmu i łatwiej jest przepalić energię z jedzenia na bieżące potrzeby takie jak oddychanie, mruganie oczami, podnoszenie rąk – czyli po prostu na codzienne funkcjonowanie. Dzięki temu nie tylko łatwiej jest nam schudnąć, ale mamy też więcej energii.

 

Przy wyborze diety trzeba pamiętać, że każdy z nas ma inne potrzeby żywieniowe. Najlepiej jest skontaktować się z dietetykiem bądź doradcą żywieniowym, który będzie nam mógł pomóc dobrać odpowiednią dietę dla naszego ciała.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony newsrm.tv
Fot: newsrm.tv

2 0 711 31 sierpnia, 2016 News, Zdrowie 31 sierpnia, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.