Donald Tusk z wizytą w Helsinkach
Posted by

Donald Tusk z wizytą w Helsinkach

W poniedziałek 3 lutego br. premier Donald Tusk złożył krótką roboczą wizytę w Helsinkach, gdzie był gościem premiera Finlandii Jyrkiego Katainena.

Premier przyleciał z gronem swoich najbliższych doradców i przedstawicieli MSZ ze Sztokholmu, gdzie spotykał się ze swoim szwedzkim odpowiednikiem, Reinfeldtem.  Pierwszą część  tego samego dnia premierowi zajęły rozmowy z premierami Estonii, Litwy i Łotwy w Tallinnie.

Donald Tusk i Jyrkie Katainen – treść trozmowy

Przedmiotem rozmowy obu premierów w Helsinkach była sytuacja na Ukrainie i wokół tego państwa oraz tzw. pakiet klimatyczny. Jako liderzy dwóch partii należących do Europejskiej Partii Ludowej Tusk i Katainen omawiali także przygotowania do majowych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Jak zwykle rozmowy toczyły się w atmosferze pełnej wzajemnego zrozumienia i przyjaźni charakteryzujących całokształt stosunków polsko-fińskich.

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady RP w Helsinkach

Polecamy artykuł:

Język fiński – czy trudno się nauczyć?
Prezydent Niinistö w Polsce
– Donald Tusk
– Jyrkiego Katainen

1 0 750 14 Luty, 2014 News, Polityka Luty 14, 2014

Dodaj komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.