Donald Tusk z wizytą w Helsinkach

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Donald Tusk z wizytą w Helsinkach
Posted by

Donald Tusk z wizytą w Helsinkach

W poniedziałek 3 lutego br. premier Donald Tusk złożył krótką roboczą wizytę w Helsinkach, gdzie był gościem premiera Finlandii Jyrkiego Katainena.

Premier przyleciał z gronem swoich najbliższych doradców i przedstawicieli MSZ ze Sztokholmu, gdzie spotykał się ze swoim szwedzkim odpowiednikiem, Reinfeldtem.  Pierwszą część  tego samego dnia premierowi zajęły rozmowy z premierami Estonii, Litwy i Łotwy w Tallinnie.

Donald Tusk i Jyrkie Katainen – treść trozmowy

Przedmiotem rozmowy obu premierów w Helsinkach była sytuacja na Ukrainie i wokół tego państwa oraz tzw. pakiet klimatyczny. Jako liderzy dwóch partii należących do Europejskiej Partii Ludowej Tusk i Katainen omawiali także przygotowania do majowych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Jak zwykle rozmowy toczyły się w atmosferze pełnej wzajemnego zrozumienia i przyjaźni charakteryzujących całokształt stosunków polsko-fińskich.

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady RP w Helsinkach

Polecamy artykuł:

Język fiński – czy trudno się nauczyć?
Prezydent Niinistö w Polsce
– Donald Tusk
– Jyrkiego Katainen

1 0 793 14 lutego, 2014 News, Polityka 14 lutego, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.