Dostęp do Internetu w Finlandii
Dostęp do Internetu w Finlandii
Posted by

Dostęp do Internetu w Finlandii

Finlandia szczyci się opinią jednego z najbardziej zinformatyzowanych krajów świata. Polacy w Finlandii bardzo chwalą sobie ten fakt gdyż dzięki połączeniu do Internetu większości firm i praktycznie wszystkich urzędów w tym kraju, są oni w stanie załatwiać niemalże wszystkie formalności w Finlandii za pomocą Siecie bez wychodzenia w domu i co najważniejsze, przy użyciu aplikacji napisanych w języku angielskim. Osoby nie znające togo języka mogą ponadto tłumaczyć sobie teksty na ekranie komputera odpowiednimi translatorami wirtualnymi na język polski co jeszcze bardziej ułatwia załatwianie wszelkich spraw.

To jak bardzo biznes w Finlandii spleciony jest z siecią bardzo mocno wpływa też na rynek pracy. Każda, nawet małą firma, potrzebuje pomocy z zakresu hostingu i projektowania serwisów WWW co daje bardzo wiele okazji dla absolwentów naszych uczelni wyższych do znalezienia pracy. Praca za granicą jest też przy programowaniu aplikacji dla ton sprzętu cały czas podłączonego do Internetu. I-produkty firmy Apple to tylko wierzchołek góry lodowej. Praktycznie każda osoba zamieszkała w Finlandii ma do swojej dyspozycji non stop jakiejś urządzenie (smart fon, tablet czy netbook), które może połączyć się z Internetem.

Źródło: materiały redakcji

Fot: freeimages.com

5 0 3644 06 Marzec, 2010 Biznes, News Marzec 6, 2010

Dodaj komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.