Ericsson wprowadza 5G do Rosji

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Ericsson wprowadza 5G do Rosji
Posted by

Ericsson wprowadza 5G do Rosji

MTS i Ericsson wprowadzają 5G do Rosji

– MTS i Ericsson szykują się do zaprezentowania technologii 5G podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji, pierwszy system testowy ma zostać wdrożony w 2016 roku.

– Podpisano umowę o wspólnym opracowaniu i wprowadzeniu technologii IoT oraz 5G, a także ich zastosowaniu

Ericsson (NASDAQ: ERIC) i Mobile TeleSystems OJSC (MTS) (NYSE: MBT, MOEX: MTSS), wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Rosji i Wspólnocie Niepodległych Państw (CIS), podpisały porozumienie o współpracy przy badaniach i wdrażaniu 5G w Rosji.

Protokół Ustaleń podpisany przez dwie firmy obejmuje badania sieci nowej generacji i budowę systemu testowego. Firmy skupią się początkowo na opracowaniu wymogów i przypadków użycia, oraz na ocenie wydajności i zastosowania potencjalnych kluczowych elementów technologii 5G. Projekt wspierał będzie dialog z państwowymi organami regulacyjnymi w zakresie pasm będących celem 5G i wymagań dla systemów nowej generacji.

Współpraca będzie także prowadzić do wdrożenia technologii powiązanych z 5G w sieci MTS, takich jak Ericsson Lean Carrier i wykorzystanie nielicencjonowanych pasm, a także innych technologii wykorzystujących pomysły, które Ericsson opracowuje na potrzeby 5G.

Andrey Ushatskiy, Vice President, Technology and IT, Chief Technology and Information Office, MTS powiedział: „Podczas gdy wymogi nowych standardów komunikacji są w fazie opracowania, nasza firma musi być ściśle zaangażowana w ten proces, co doprowadziło nas do podpisania porozumienia z firmą Ericsson. W przyszłym roku rozpoczniemy testy naszych kluczowych rozwiązań poprzez serię pilotażowych projektów w sieci MTS, aby obie strony w pełni zrozumiały działanie rozwiązań naszych sieci 5G. Czynnie działając w procesie standaryzowania 5G, będziemy gotowi na tworzenie pierwszych podstawowych etapów nowej sieci, która dramatycznie odmieni nasze życie i rolę otaczających nas rzeczy, a także da ludziom więcej władzy i wiedzy we wszystkich dziedzinach – w domach, szkołach, medycynie, nauce, transporcie, rozrywce i wielu innych obszarach.”

Jeff Travers, Head of Customer Unit MTS, Ericsson Northern Europe and Central Asia, powiedział: „Ericsson napędza rozwój technologii 5G razem z naszymi partnerami i wiodącymi operatorami, aby zapewnić szybszy transfer danych, krótszy czas oczekiwania i wysoką niezawodność połącznenia. Ten projekt to kamień milowy, który przynosi Rosji rozwój najbardziej innowacyjnych technologii. Do roku 2018, planujemy nie tylko prowadzić badania, ale również testować i wprowadzać kluczowe technologie, które usprawnią wydajność sieci MTS i zasięg aplikacji. 5G zrewolucjonizuje doświadczenie użytkowników technologii mobilnych podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2018 roku”

Umowa obejmuje współpracę dwóch firm w następującym zakresie:

– Wspólny dialog z władzami w sprawie wykorzystania pasm częstotliwości dla 5G.

– W 2016 roku – wdrożenie pilotażowego projektu LTE-U (LTE-Unlicensed) / LAA (Licensed-Assisted Access) który obejmuje wykorzystanie interfejsu radiowego LTE w nielicencjonowanym paśmie 5GHz razem z punktami dostępowymi Wi-Fi. Rozwiązanie zapewni lepszy zasięg i możliwości łącząc sieci Wi-Fi z mobilnymi zasobami sieci

– Testowanie technologii Ericsson Lean Carrier. Rozwiązanie to wykorzystuje architekturę 5G do optymalizacji ruchu sygnalizacyjnego pomiędzy komórkami, wyeliminowania interferencji, uproszczenia planowania sieci i zwiększenia prędkości danych

– Prezentacje nowych radiowych technologii Internetu Rzeczy: EC-GSM (Extended Coverage dla GSM), LTE-M (dla komunikacji M2M), NB-IoT (Narrowband IoT). Technologie te ulepszą  istniejące sieci GSM i LTE poprzez aktualizacje oprogramowania, aby zapewnić lepszy zasięg wewnątrz budynków, dłuższe życie baterii i niskie koszty, obsługę prostych urządzeń dla szerokiej gamy zastosowań Internetu Rzeczy.

– W 2017 roku – wdrożenie rozwiązań pilotażowych 5G wykorzystujących szybkie transmisje danych w paśmie 15 GHz

– Budowa obszaru testowego do prezentowania rozwiązań technologii 5G podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2018 roku w Rosji.

Więcej o rozwiązaniach 5G Ericsson: http://www.ericsson.com/spotlight/5g

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzysta ponad 2,5 miliarda abonentów.

Działamy w ponad 180 krajach i zatrudniamy przeszło 110 000 pracowników. Ericsson założony w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. W 2013 roku firma osiągnęła sprzedaż netto w wysokości 227,8 mld SEK. Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Źródło: infowire.pl
Fot: freeimages.com

6 0 723 04 stycznia, 2016 Biznes, News 4 stycznia, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.