Finlandia i Niemcy jako partnerzy handlowi

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Finlandia i Niemcy jako partnerzy handlowi
Posted by

Finlandia i Niemcy jako partnerzy handlowi

Niemcy największym partnerem handlowym Finlandii w 2014 roku

Według wstępnych danych fińskiego Urzędu Celnego w roku 2014 Niemcy stały się największym partnerem handlowym przed Szwecją i Rosją, które dotychczas zajmowały pierwsze miejsca. Fiński eksport do strefy euro zwiększył się o 6 %, a do krajów trzecich zmniejszył się o 5 %.
Pomimo recesji fiński eksport w 2014 r. był prawie na takim samym poziomie jak w roku 2013, przede wszystkim za sprawą zwiększonego eksportu do krajów UE, szczególnie do Niemiec, podczas gdy eksport do krajów trzecich i Rosji zmniejszył się.
Fiński eksport ogółem wyniósł 55,8 mld EUR, a import zmniejszył się o 1 % do poziomu 57,6 mld EUR, co w efekcie przyniosło ujemny bilans handlowy w kwocie 1,8 mld EUR w porównaniu do 2,4 mld EUR w roku 2013.
Głównymi towarami w eksporcie był sprzęt transportowy i wyroby ICT, natomiast spadł eksport maszyn i urządzeń oraz produktów chemicznych. Eksport przemysłu celulozowo-papierniczego i metalowego pozostał praktycznie na poziomie roku 2013.

Źródło: materiały pochodzą ze strony : helsinki.trade.gov.pl
fot: freeimages.com

1 0 565 12 lutego, 2015 Biznes, News 12 lutego, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.