Finlandia zaprasza turystów
Posted by

Finlandia zaprasza turystów

Polacy w Finlandii, którzy tam się obecnie znajdują, opuścili ojczyznę głównie ze względu na motywację finansową. Najprościej rzecz ujmując, wyjeżdżali za chlebem. Emigracja do Finlandii była bardzo prosta dzięki wstąpieniu naszego kraju do Unii Europejskiej więc bezrobotni korzystali. Z tego powodu kraj ten uzyskał obraz miejsca, w które jeździ się raczej tylko w interesach a opcja turystyczna nie istnieje. Jest to jednak spory błąd.

Turystyka w Finlandii ma bardzo duży potencjał rozwojowy. Atrakcje w Finlandii przyjmują bardzo różną postać. Wielbiciele zabytków na pewno będą chcieli zwiedzić Helsinki i okolice. Znajdują się tam w niemal idealnym stanie zabudowania pamiętające jeszcze XVI wiek a nad całym miastem góruje rozlokowana na kilku wyspach wielka twierdza broniąca miasta od strony południowej i zachodniej.

Podróże w Finlandii mają też często inny, niemal oczywisty cel. Mowa oczywiście o zorzy polarnej, która w okolicach Rovaniemi jest tutaj znakomicie widoczna.

Bardzo dobrym pomysłem jest również przyjechanie tutaj w ziemie. Finlandia jest bowiem krajem, który jest zakochany w sportach zimowych tak więc turysta znajdzie tu dla siebie przygotowaną infrastrukturę w najwyższym standardzie gotową do wykorzystania.

Fot: materiały redakcji

Źródło: materiały redakcji

0 0 1505 11 Luty, 2010 News, Turystyka Luty 11, 2010

Dodaj komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.