Finnair rozszerza współpracę z partnerami z sojuszu oneworld
Posted by

Finnair rozszerza współpracę z partnerami z sojuszu oneworld

Finnair rozszerza współpracę z partnerami z sojuszu oneworld Japan Airlines i Quantas

 

(Warszawa 21.5.2015) Finnair zacieśnia porozumienie o wspólnych lotach (tzw. codeshare) z partnerskimi liniami z sojuszu oneworld – Japan Airlines i Qantas. Przewoźnicy wprowadzają połączenia typu codeshare do Busanu w Korei Południowej oraz Perth w Australi.

Busan to kolejne miasto w siatce połączeń Finnaira, do którego pasażerowie mogą dotrzeć codziennie z przesiadką na lotnisku Tokyo Narita, korzystając z rejsów codeshare obsługiwanych przez Japan Airlines. Jest to zamożne i drugie największe miasto w Korei z 3,6 milionami mieszkańców, którego znaczenie gosdpodarcze ciągle rośnie, co jednocześnie zwiększa zapotrzebowanie na połączenia lotnicze z Europą.

Japan Airlines i Finnair oferują wiele wspólnych połączeń codeshare między Europą a Japonią.

Od 26 czerwca 2015 pasażerowie Finnaira będą także mogli polecieć do Perth przez Singapur, rejsem obsługiwanym przez partnera z sojuszu oneworld linie lotnicze Qantas. To stwarza pasażerom Finnair dodatkowy wybór połączeń do Perth, oprócz dotychczasowego połączenia przez Hongkong liniami Cathay Pacific – również partnerem Finnaira z sojuszu oneworld.

Perth to ważny handlowy, kulturalny i polityczny ośrodek w Zachodniej Australii, z liczbą ludności przekraczającą 2 miliony mieszkańców. Pasażerowie Finnaira mogą także skorzystać z połączeń do innych australisjkich miast – Sydney, Melbourne, Brisbane, Adelaide i Cairns przez Singapur, Bangkok i Hong Kong liniami Qantas lub Cathay Pacific.

Więcej informacji:
Finnair Media Desk: tel. +358 9 818 4020, comms@finnair.com

Finnair to linia lotnicza oferująca loty między Azją, Europą i Ameryką Północną oraz specjalizująca się w szybkich połączeniach przez Helsinki. Fińskie linie lotnicze obsługują rocznie ponad dziewięć milionów pasażerów, a w swojej ofercie mają loty do 15 miast w Azji oraz ponad 60 miast europejskich. Jako pionier w dziedzinie zrównoważonego lotnictwa Finnair jest pierwszą linią lotniczą, która włączy do swojej floty ekologicznego Airbusa A350 XWB, oraz pierwszą linią lotniczą wymienioną w rankingu Leadership Index międzynarodowej organizacji Carbon Disclosure Project. Jako jedyny nordycki przewoźnik z 4 gwiazdkami w rankingu Skytrax, Finnair od pięciu lat co roku zdobywa nagrodę Skytrax dla najlepszych linii lotniczych w Europie Północnej. Finnair jest członkiem oneworld, sojuszu linii lotniczych, które dążą do zapewnienia najwyższej jakości usług i komfortu dla pasażerów.

0 0 371 22 Maj, 2015 Biznes, News Maj 22, 2015

Dodaj komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.