Fińska estetyka w nowym Airbusie A350

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Fińska estetyka w nowym Airbusie A350
Posted by

Fińska estetyka w nowym Airbusie A350

Komfort pasażerów i wyjątkowa fińska estetyka w nowym Airbusie A350 XWB Finnaira

 

(Warszawa 7.10.2015) Finnair pragnie zaoferować pasażerom możliwość obcowania z wyjątkową estetyką i obsługę pokładową najwyższej jakości. Dzięki Nowemu Airbusowi A350 XWB, który w tym miesiącu wchodzi do eksploatacji, wizja Finnaira może się w pełni zrealizować.
“Chcielibyśmy dać naszym klientom, to co najlepsze w nordyckiej gościnności,” mówi Juha Järvinen, dyrektor handlowy Finnaira. “Naszym celem jest zadbanie o najdrobniejsze szczegóły we wszystkich obszarach – od obsługi pokładowej dostosowanej do indywidualnych potrzeb pasażerów do starannego doboru najmniejszych detali w wystroju kabiny. Chcemy by podróż najnowszym A350 Finnaira oznaczała dla naszych pasażerów komfort na najwyższym poziomie”, dodaje Järvinen.
Przy wejściu na pokład pasażerowie witani są wizualizacją obłoków płynących po błękitnym niebie.

Kabina A350, wyróżniona za najwyższej jakości wzornictwo oraz komfort zapewniany pasażerom, została stworzona przez fińską firmę projektową dSign Vertti Kivi & Co. Jej przestronne i jasne wnętrze utrzymane jest w białej, niebieskiej i srebrnoszarej kolorystyce, a także w naturalnym skandynawskim stylu. Dynamiczne, nastrojowe oświetlenie LED stopniowo dostosowuje się do pory dnia, miejsca dokąd odbywa się podróż i pory roku. Powstaje w ten sposób uspokajająca atmosfera, co pozwala podróżnym osiągnąć głębokie odprężenie podczas lotu. Oświetlenie pokładowe, z 16 milionami dostępnych odcieni, może naśladować 24 różne zjawiska na niebie, w tym zorzę polarną. Okna panoramiczne wpuszczają do kabiny więcej naturalnego światła.

Szerokokadłubowy A350 zapewnia pasażerom większy komfort dzięki dodatkowej przestrzeni na pokładzie i szerszym fotelom. Całkowita liczba miejsc w A350 XWB Finnaira wynosi 297, z czego 46 miejsc znajduje się w klasie biznes, 43 w sekcji Economy Comfort i 208 w klasie ekonomicznej. Fotele w klasie biznes rozkładają się całkowicie do pozycji leżącej i zainstalowane zostały w konfiguracji 1-2-1 (po jednym fotelu z każdej strony przejścia), co umożliwia bezpośredni dostęp z korytarza do wszystkich foteli. W klasie ekonomicznej zainstalowano fotele typu slim-line w odstępach 31-32 cali (około 80 cm), a w jej przedniej części fotele typu Economy Comfort z dodatkową przestrzenią na nogi. Fotele w klasie ekonomicznej zainstalowano w konfiguracji 3-3-3.

Najnowszy pokładowy system multimedialny Nordic Sky udostępnia szeroki wybór hollywodzkich hitów filmowych, klasyki kina, kanałów tematycznych BBC, kanały National Geographic i Discovery. Dostępne kanały relaksacyjne pozwalają pasażerom wypocząć w czasie trwania lotu.

Pasażerowie klasy biznesowej, posiadacze kart Finnair Gold i Platinum oraz programu lojalnościowego sojuszu oneworld, o statusie Sapphire i Emerald mogą korzystać bezpłatnie z nieograniczonego dostępu do Internetu. W klasie ekonomicznej dostęp do Internetu można wykupić na godziny lub na cały czas trwania lotu.

Autorskie menu podawane na pokładzie A350 Finnaira to powrót do tradycji serwowania wykwintnych posiłków podczas lotu. Kari Aihinen, szef kuchni i menedżer w słynnej helsińskiej restauracji Savoy, stworzył menu dla klasy biznesowej, w którym znajdą się przysmaki takie jak mus z ikry siei, wędzony pstrąg alpejski na ciepło i dziki renifer. W klasie ekonomicznej posiłki zostały ulepszone, a do głównych dań dodano aperitif i przystawkę. Zastawa i tkaniny, zaprojektowane specjalnie dla Finnaira przez legendarną fińską firmę projektową Marimekko, stanowią kolejny, wyraźny skandynawski akcent na pokładzie A350.

Zaawansowany system wentylacji, wymieniający powietrze w kabinie co dwie-trzy minuty, zapewnia pasażerom większą czystość powietrza. Wprowadzenie urządzeń eliminujących przeciągi i stref z regulowaną temperaturą powietrza oraz zbliżenie wysokości ciśnienia kabinowego do poziomu ciśnienia na ziemi dodatkowo poprawi komfort i samopoczucie pasażerów.

W porównaniu z samolotami poprzednich generacji, Airbus A350 jest dużo cichszy. Nowe silniki wyprodukowane przez Rolls Royce’a specjalnie dla Airbusa, zmniejszają hałas na zewnątrz i wewnątrz samolotu, dzięki czemu na pokładzie łatwiej jest wypocząć.

Panie podróżujące w klasie biznes mogą skorzystać z osobnych damskich toalet wyposażonych w kosmetyki i niezbędne produkty higieniczne.

Pierwszy Airbus A350 Finnaira zacznie obsługiwać loty dalekodystansowe 21 listopada 2015 na trasie Finnaira z Helsinek do Szanghaju.

Więcej informacji:
Finnair Media Desk: tel. +358 9 818 4020, comms@finnair.com

2 0 688 07 października, 2015 Ciekawostki, News, Turystyka 7 października, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.