Fińska firma Kemira w Gdańsku

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Fińska firma Kemira w Gdańsku
Posted by

Fińska firma Kemira w Gdańsku

Kemira powiększa swoje biuro w Alchemii

Gdańskie centrum usług biznesowych fińskiej firmy Kemira przejmuje nowe kompetencje i powiększa swój zespół. Firma podpisała umowę na wynajem dodatkowych 660 mkw. powierzchni biurowej w Alchemii, a jej siedziba zajmuje teraz łącznie ponad 3,2 tys. mkw.

– Z początkiem 2015 roku będziemy zwiększać zatrudnienie w celu obsługi nowej linii biznesowej. Nasz zespół powiększy się o 10-15 proc., ponadto dyskutujemy w dalszym ciągu na temat rozwijania nowych funkcji, które już istnieją, z planami wdrożenia ich w 2015 roku. Spowodowało to konieczność powiększenia obecnie wynajmowanej powierzchni biurowej w budynku Alchemia o 25% – mówi Arkadiusz Rochowczyk, dyr. zarządzający fińskiej firmy Kemira.

Gdańsk sprzyja rozwojowi

Kemira to fińska firma działająca w branży chemicznej. W połowie ubiegłego roku otworzyła w Gdańsku wielofunkcyjne centrum usług biznesowych wspierające jej rozwój w całym regionie EMEA (Europa, Bliski Wchód, Afryka). Podmiot ten obsługuje zaawansowane procesy w obszarach obsługi klienta, finansów i księgowości, IT, zakupów oraz logistyki. Przez spółkę odbywa się obecnie prawie cała sprzedaż Kemiry na Europę, której dzienna wartość wynosi 3,5 mln euro i jest to połowa globalnej sprzedaży firmy. Gdańskie centrum wyróżnia się na rynku pod względem tworzonego środowiska pracy. Jego biuro posiada nowoczesną aranżację sprzyjającą swobodnej komunikacji, a blisko 25% obecnego zespołu stanowią obcokrajowcy reprezentujący takie kraje, jak Finlandia, Szwecja, Estonia, Holandia, Hiszpania, Włochy, Rumunia, Węgry, Rosja, Ukraina, Słowacja, Francja. – Cieszymy się, że Kemira z sukcesem rozwija się w Gdańsku. Jest to to kolejny dowód na ogromny potencjał naszego regionu pod względem dostępności wysoko wykwalifikowanej kadry, nowoczesnej powierzchni biurowej czy odpowiedniego wsparcia inwestorów. Nie bez znaczenia jest też na pewno lokalizacja i wysoka jakość życia, która przyciąga na Pomorze coraz więcej osób z innych regionów kraju, a nawet z zagranicy – mówi Maciej Brożek, dyr. ds. komercjalizacji w firmie Torus, będącej deweloperem Alchemii. W Trójmieście działa obecnie ponad 30 centrów usług biznesowych zagranicznych podmiotów zatrudniających łącznie ponad 11,5 tys. osób.

————————-

Alchemia to wielofunkcyjny kompleks biznesowy zlokalizowany w Gdańsku. I etap inwestycji dostarczył 16,7 tys. mkw. najwyższej klasy powierzchni biurowej. Oprócz tego, na powierzchni 4,6 tys. m.kw. funkcjonuje centrum rekreacyjno-sportowe, m.in. z basenami, klubem fitness, salą sportową i strefą wspinaczki, a całości dopełnia restauracja oferująca 4 kuchnie świata. W grudniu rozpoczęła się budowa II etapu inwestycji, który dostarczy ponad 21 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz ponad 2,6 tys. mkw. powierzchni towarzyszącej (usługowej), w ramach której powstać ma centrum medyczne, przedszkole z własnym zieleńcem, a także część handlowo-usługowa. Zakończenie budowy II etapu Alchemii planowane jest na IV kwartał 2015 roku. Inwestycja zaplanowana jest łącznie na 4 etapy w ramach których powstanie 8 wież biurowych o łącznej powierzchni ponad 80 tys. mkw.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infowire.pl
fot: freeimages.com

2 0 491 20 listopada, 2014 Bez kategorii 20 listopada, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.