Forum Regionu Morza Bałtyckiego w Turku

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Forum Regionu Morza Bałtyckiego w Turku
Posted by

Forum Regionu Morza Bałtyckiego w Turku

VIII Forum Regionu Morza Bałtyckiego w Turku

 

Uczestniczyliśmy 4 czerwca 2015 r. w Turku w zorganizowanym już po raz ósmy przez Centrum Balticum Forum Regionu Morza Bałtyckiego (BSRF). W tym roku w obradach prowadzonych w 3 grupach próbowano odpowiedzieć na pytanie „Co dla regionu Morza Bałtyckiego oznacza zimny pokój między UE a Rosją?”

Na Forum zjechało ponad 200 przedstawicieli różnych instytucji państwowych, naukowych i społecznych oraz mediów ze wszystkich państw nadbałtyckich. Dominowali przedstawiciele Finlandii i Rosji, byli też Białorusini i Ukraińcy. Z przyjemnością odnotowaliśmy kilku uczestników z Polski, w tym 2 mówców – panelistów: pana dr Andrzeja Jagusiewicza, b. Głównego Inspektora Ochrony Środowiska oraz pana dr Marka Menkiszaka z Ośrodka Studiów Wschodnich w Warszawie.

Interesujące wprowadzenie wygłosił Esko Aho, aktualny prezes zarządu East Office of Finnish Industries, były premier Finlandii i były wiceprezes Nokii. Animatorem i organizatorem tego ogromnego przedsięwzięcia był profesor Kari Liuhto, dyrektor Fundacji Centrum Balticum. Forum otworzył burmistrz Turku, Alexi Randell.

 

Źródło: finlandia.msz.gov.pl
Fot: finlandia.gov.pl

0 0 521 10 czerwca, 2015 Ciekawostki, News 10 czerwca, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.