Groby Polaków pochowanych na helsińskich cmentarzach

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Groby Polaków pochowanych na helsińskich cmentarzach
Posted by

Groby Polaków pochowanych na helsińskich cmentarzach

Znów zapłonęły znicze na polskich grobach w Helsinkach

Zgodnie z coroczną tradycją w dniu 1 listopada br. członkowie Zjednoczenia Polskiego w Helsinkach wraz z przedstawicielami Ambasady RP oraz polskim księdzem z parafii katolickiej św. Maryi nawiedzili groby Polaków pochowanych na helsińskich cmentarzach.

Na cmentarzu Hietaniemi w Helsinkach znajduje się dwanaście grobów, w których spoczywają przedstawiciele fińskiej Polonii, w tym m. in. dyplomata Henryk Sokolnicki, ostatni poseł II RP w Finlandii, który po drugiej wojnie światowej osiadł w Helsinkach (1891–1981), a także ks. Michał Ruczyński (1836–1895) – pierwszy proboszcz miejscowej parafii katolickiej. Ponadto w sąsiednim parku Taivalahti stoi pomnik poświęcony czterem polskim żołnierzom, którzy zginęli podczas wojny domowej w Finlandii (1918 r.) bezpośrednio przed repatriacją do wolnej Polski.

Źródło: finlandia.msz.gov.pl
Fot: finlandia.msz.gov.pl

2 0 734 04 listopada, 2015 Kultura i sztuka, News 4 listopada, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.