Język fiński - czy trudno się nauczyć?

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Język fiński – czy trudno się nauczyć?
Posted by

Język fiński – czy trudno się nauczyć?

Jak pewnie wszystkim wiadomo, język fiński należy do bardzo nietypowej rodziny języków zwanych ugrofińskimi. Jak sama nazwa może na to wskazywać, należą do niej jedynie język fiński oraz węgierski. Skąd takie dziwne połączenie? Nie wiadomo. Fakt tak dużej odrębności powoduje pewne kłopoty gdyż nawet ludzie zaznajomieni ze Skandynawią mają problem się tam dogadać. Na szczęście Finowie bardzo dobrze znają obce języki, w szczególności angielski. Dzięki temu niemal wszelkie formalności w Finlandii można załatwić bez znajomości chociażby jednego słowa w miejscowej mowie.

Warto jednak poświecić chwilę na naukę chociażby kilku zwrotów. Każdy portal informacyjny o Finlandii posiada na pewno bazę najważniejszych rzeczy więc nie będzie to wymagało aż tak dużego wysiłku. Jest to bardzo wskazane zwłaszcza jeśli nasza emigracja do Finlandii spowodowane jest motywami zarobkowymi. Pracodawcy w Finlandii  wolą zdecydowanie zatrudniać osoby, z którymi mogą się dogadać w miejscowym języku albo przynajmniej mogą co do nich robić sobie nadzieje, że już za niedługo tak będzie. Biznes w Finlandii przeżywa obecnie trudności więc żadna okazja do poprawienia swojej pozycji na rynku pracy nie powinna być lekkomyślnie przepuszczana.

Źródło: materiały redakcji

Fot: freeimages.com

2 0 4640 09 kwietnia, 2010 News, Polityka 9 kwietnia, 2010

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.