Kogo poszukuje polski pracodawca

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Kogo poszukuje polski pracodawca
Posted by

Kogo poszukuje polski pracodawca

Kogo poszukiwali pracodawcy w marcu

 

W marcowym zestawieniu portalu monsterpolska.pl na pierwsze miejsce powróciła branża IT z udziałem na poziomie 41procent. Kolejna w zestawieniu była Sprzedaż. Do TOP 3 zestawienia powróciły oferty pracy z kategorii Finanse i Księgowość.

Branża IT jest jedną z najbardziej stabilnych na przestrzeni ostatnich kilku lat. W marcu oferty pracy dla specjalistów z tej dziedziny stanowiły 41% wszystkich opublikowanych na portalu monsterpolska.pl, a ich liczba wzrosła dwukrotnie w stosunku do lutego 2015. Pracodawcy najczęściej poszukiwali Programistów oraz Inżynierów oprogramowania, rekrutując głównie do Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Łodzi, Katowic i Poznania.

Drugie miejsce w marcowym zestawieniu zajęły oferty pracy z kategorii Sprzedaż / Sprzedaż Detaliczna. Mimo spadku o 17%, blisko co piąte ogłoszenie było dedykowane specjalistom o tym profilu. Praca czekała przede wszystkim w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku oraz Katowicach.

Podium zamykają, powracające do pierwszej trójki Finanse / Księgowość, a liczba ofert pracy z tej kategorii stanowiła 10% wszystkich opublikowanych na monsterpolska.pl. Najwięcej ogłoszeń pochodziło z Warszawy, Wrocławia, Krakowa i Łodzi.

Niezmiennie duże zapotrzebowanie (9%) na specjalistów Obsługi Klienta zgłaszają firmy zlokalizowane głównie w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi oraz Poznaniu. Dla Inżynierów i Technologów dedykowane było zaś 8% ofert pracy, a rekrutowano przede wszystkim do Warszawy, Poznania, Wrocławia i Gdańska.

Centra Usług Wspólnych (SSC) oraz firmy outsourcingowe prowadziły intensywny nabór pracowników. Łącznie ich oferty stanowiły 37% wszystkich zamieszonych w marcu 2015 r. na monsterpolska.pl, a ich liczba w ujęciu miesięcznym wzrosła o jedną piątą.

Największym zainteresowaniem firm outsourcingowych cieszyli się Programiści, których dotyczyło 75% ofert pracy. Drugie miejsce zajęły ogłoszenia dedykowane kategorii Finanse / Księgowość / Controlling (8%). 5% było zaś adresowanych do specjalistów Analizy biznesowej.

Centra Usług Wspólnych również w pierwszej kolejności poszukiwały pracowników do działów IT / Programowanie (34%). Prawie jedna trzecia ofert była skierowana do zainteresowanych pracą w Finansach / Księgowości. W co dziesiątym ogłoszeniu rekrutowano natomiast specjalistów HR.

W marcu pracodawcy najczęściej poszukiwali Programistów. Praca czekała także na Doradców klienta, Inżynierów, Sprzedawców oraz Przedstawicieli handlowych.

Liczba ofert wzrosła w ujęciu miesięcznym o 10%.

Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.
Fot: freeimages.com

1 0 442 08 maja, 2015 News, Praca 8 maja, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.