Koncert muzyki Fryderyka Chopina w Helsinkach

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Koncert muzyki Fryderyka Chopina w Helsinkach
Posted by

Koncert muzyki Fryderyka Chopina w Helsinkach

Koncert muzyki Fryderyka Chopina

W dniu 26 października br. odbył się koncert muzyki Fryderyka Chopina zorganizowany przez Zjednoczenie Polskie w Helsinkach.

W dniu 26 października br. licznie zgromadzona publiczność przybyła do helsińskiego kościoła w skale (Tempellinaukiokirkko), by uczestniczyć w tradycyjnym koncercie muzyki Fryderyka Chopina, organizowanym przez Zjednoczenie Polskie w Helsinkach przy wsparciu finansowym Ambasady RP. Coroczne koncerty chopinowskie Zjednoczenia urządzane są nieprzerwanie od 1989 r. dla uczczenia Święta Niepodległości. W tym roku dodatkową okazją do wysłuchania muzyki polskiego kompozytora było przypomnienie zakończonego przed kilkoma dniami w Warszawie XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Podczas koncertu utwory wybitnego twórcy muzyki – w tym słynny Nokturn C-moll i Marsz żałobny – wykonała fińska pianistka Satu Paavola.

Zjednoczenie Polskie w Helsinkach jest najstarszą organizacją polonijną w Europie i najdłużej działającym w Finlandii stowarzyszeniem cudzoziemców.

Źródło: finlandia.msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

0 0 440 03 listopada, 2015 Kultura i sztuka, News 3 listopada, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.