Koncert w Porvoo

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Koncert w Porvoo
Posted by

Koncert w Porvoo

Świętowanie Dnia Niepodległości z burmistrzem miasta Porvoo.

 

Kontynuując praktykę świętowania naszego Dnia Niepodległości także poza Helsinkami Ambasada RP we współpracy z burmistrzem miasta Porvoo zorganizowała w tym roku uroczyste obchody naszego drugiego święta narodowego właśnie w historycznym mieście Porvoo.

Złożyły się na nie koncert muzyki polskiej w katedrze i przyjęcie wydane przez ambasadora w ratuszu w Porvoo. Za tydzień w bibliotece miejskiej otworzymy okolicznościową wystawę poświęconą Janowi Karskiemu.

W programie koncertu, przygotowanego i wykonanego przez trójkę młodych polskich artystów, znalazły się pieśni i utwory instrumentalne wybitnych polskich kompozytorów z XIX i początków XX wieku. Występy artystów zostały gorąco przyjęte przez licznie przybyłych do katedry mieszkańców miasta i przedstawicieli lokalnego Towarzystwa Przyjaźni Finlandia – Polska.

Na przyjęciu w ratuszu wystąpili burmistrz miasta i ambasador, który w krótkim wystąpieniu przedstawił znaczenie Święta Niepodległości dla naszego kraju, główne wydarzenia minionych 96 lat oraz sukcesy w rozwoju Polski osiągnięte po demokratycznych przemianach ustrojowych w 1989 roku.

W roku przyszłym chcemy zorganizować nasze pozahelsińskie obchody 11 listopada w Pori.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady RP w Helsinkach
Fot: helsinki.msz.gov.pl

2 0 506 17 listopada, 2014 Kultura i sztuka, News 17 listopada, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.