Konie zasługują na lepszy los

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Konie zasługują na lepszy los
Posted by

Konie zasługują na lepszy los

Śmierć dla konia nie jest najbardziej przerażającym momentem.

Dużo gorsze jest to, co ją poprzedza. Długie dni spędzone w ciasnych klatkach, zimnych betonowych boksach, zamknięcie, chłód, frustracja i panika.

W trakcie długiej drogi nikt nie przejmuje się stanem ich zdrowia i potrzebami tak prostymi jak woda do picia. Stłoczone na niewielkiej powierzchni konie wpadają w panikę. Tratują się nawzajem i doświadczają ogromnego lęku.
Kiedy konie przybywają na miejsce, ich sytuacja z minuty na minutę staje się już tylko gorsza. Czekają na śmierć i są świadkami śmierci swoich towarzyszy, co wywołuje u nich niewyobrażalny stres.

Jak podaje organizacja Otwarte Klatki:

„Nie chcemy godzić się na taki stan rzeczy. Uważamy, że zwierzęta zasługują na lepszy los i dlatego zdecydowaliśmy się – we współpracy z włoską organizacją Essere Animali – opublikować materiały z polskich targów koni, ich transportu do Włoch i śmierci we włoskich rzeźniach. Chcemy włączyć się w działania na rzecz zamknięcia rzeźni dla koni we Włoszech.
Jesteśmy organizacją działającą na rzecz zwierząt, która powstała niecałe dwa lata temu. Obecnie nasze grupy lokalne funkcjonują w 10 największych miastach w Polsce.

Naszym celem jest zapobieganie cierpieniu zwierząt poprzez wprowadzanie systemowych zmian społecznych, dokumentowanie warunków chowu przemysłowego oraz edukację promującą pozytywne postawy wobec zwierząt.
Żeby osiągnąć cele, które przed sobą postawiliśmy, realizujemy wiele zadań:

– Publikujemy filmy i zdjęcia pochodzące z polskich ferm.
– Prowadzimy postępowania sądowe dotyczące znęcania się nad zwierzętami.
– Wydajemy raporty, broszury i ulotki na temat przemysłowej hodowli zwierząt.
– Lobbujemy na rzecz zmian prawnych poprawiających sytuację zwierząt hodowlanych.
– Prowadzimy stoiska informacyjne.
– Uczymy, jak łatwo przygotować dania roślinne.
– Organizujemy akcje nagłaśniające problemy związane z przemysłową hodowlą zwierząt.
– Patrzymy na ręce hodowców. Możesz wspierać nasze działanie przez aktywną pracę w grupach lokalnych. Żeby to zrobić, wypełnij ten formularz: http://www.otwarteklatki.pl/dzialaj-z-nami/ Weź również pod uwagę wsparcie finansowe naszej walki o lepszą przyszłość dla zwierząt i wpłać dotację już dzisiaj: http://www.otwarteklatki.pl/wplac-dotacje/ Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby dalej pomagać zwierzętom.”

Źródło: materiały pochodzą ze strony : ekonews.com.pl
fot: ekonews.com.pl

2 0 548 02 grudnia, 2014 Ekologia, News 2 grudnia, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.