Konsulat Finlandii w Kielcach

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Konsulat Finlandii w Kielcach
Posted by

Konsulat Finlandii w Kielcach

Dziewiąty konsulat honorowy Finlandii otwarty w Kielcach

Do sieci konsulatów honorowych Finlandii w Polsce dołączyła kolejna placówka. W czwartek, 13 listopada, otwarto dziewiąty konsulat honorowy   Do sieci konsulatów honorowych Finlandii w Polsce dołączyła kolejna placówka. W czwartek, 13 listopada, otwarto dziewiąty konsulat honorow Finlandii w województwie świętokrzyskim, w Kielcach.

Konsulem honorowym został Tadeusz Pęczek, prezes EPRD Biura Polityki Gospodarczej i Rozwoju Regionalnego. EPRD jest firmą konsultingową, zajmującą się między innymi projektami rozwoju lokalnego i wspieraniem podmiotów sektora publicznego i prywatnego w pozyskiwaniu finansowania z funduszy strukturalnych UE.
Oficjalna ceremonia otwarcia konsulatu odbyła się w siedzibie EPRD, przy ulicy Szkolnej 36 A, gdzie również działać będzie placówka konsulatu honorowego. Ambasador Finlandii Hanna Lehtinen wraz z konsulem honorowym Tadeuszem Pęczkiem i zastępcą prezydenta miasta Kielc Tomaszem Sayorem dokonali uroczystego otwarcia placówki poprzez symboliczne przecięcie biało-niebieskiej wstęgi. W uroczystości otwarcia wzięła udział liczna grupa przedstawicieli mediów, które były zainteresowane szczególnie zadaniami pełnionymi przez konsulat honorowy oraz współpracą między Finlandią a Polską.
Konsul honorowy Tadeusz Pęczek, Ambasador Hanna Lehtinen i zastępca prezydenta miasta Tadeusz Sayor.
Konsul honorowy Kielc Tadeusz Pęczek, Ambasador Hanna Lehtinen i zastępca prezydenta miasta Tadeusz Sayor.

Po części oficjalnej odbyła się uroczystość w Pałacu Biskupów Krakowskich. Tadeusz Pęczek odebrał od Ambasador Hanny Lehtinen listy uwierzytelniające i oficjalną pieczęć konsulatu w obecności licznych przedstawicieli władz i działaczy województwa świętokrzyskiego i miasta Kielc oraz innych ważnych partnerów konsula honorowego. Tadeusz Pęczek jest aktywnym działaczem lokalnym, który bierze udział w licznych projektach na terenie swojego rejonu. Zarówno wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba, marszałek województwa Adam Jarubas, jak i zastępca prezydenta miasta Kielc Tomasz Sayor dziękowali Tadeuszowi Pęczkowi w swoich przemówieniach za jego wkład w trwającą od 10 lat współpracę między województwem świętokrzyskim i Regionem Centralnej Finlandii.
Ambasador Hanna Lehtinen dziękowała w swoim przemówieniu konsulowi Pęczkowi za jego aktywność w rozwijaniu regionu świętokrzyskiego i za jego chęci we wspieraniu bilateralnej współpracy między Finlandią a Polską,. Pani Ambasador również wyraziła swoją nadzieję, że region przyciągnie kolejnych fińskich przedsiębiorców, oprócz dwóch istniejących już zakładów, dzięki nowemu konsulatowi.
W odpowiedzi na liczne podziękowania, konsul honorowy Tadeusz Pęczek wyraził swoją wdzięczność za okazane mu zaufanie i zapewniał, że zamierza prowadzić aktywne działania poszukujące nowych form współpracy. Konsul Pęczek podkreślał, że jest szczególnie zainteresowany wdrożeniem w Polsce modelu owocnej współpracy między światem nauki i światem biznesu podpatrzonego w Finlandii.
Uroczystości otwarcia zakończyły się występem muzycznym oraz poczęstunkiem.

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady Finlandii w Warszawie
fot: finland.pl

2 0 514 18 listopada, 2014 Biznes, News 18 listopada, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.