Konsulat Finlandii w Kielcach
Posted by

Konsulat Finlandii w Kielcach

Dziewiąty konsulat honorowy Finlandii otwarty w Kielcach

Do sieci konsulatów honorowych Finlandii w Polsce dołączyła kolejna placówka. W czwartek, 13 listopada, otwarto dziewiąty konsulat honorowy   Do sieci konsulatów honorowych Finlandii w Polsce dołączyła kolejna placówka. W czwartek, 13 listopada, otwarto dziewiąty konsulat honorow Finlandii w województwie świętokrzyskim, w Kielcach.

Konsulem honorowym został Tadeusz Pęczek, prezes EPRD Biura Polityki Gospodarczej i Rozwoju Regionalnego. EPRD jest firmą konsultingową, zajmującą się między innymi projektami rozwoju lokalnego i wspieraniem podmiotów sektora publicznego i prywatnego w pozyskiwaniu finansowania z funduszy strukturalnych UE.
Oficjalna ceremonia otwarcia konsulatu odbyła się w siedzibie EPRD, przy ulicy Szkolnej 36 A, gdzie również działać będzie placówka konsulatu honorowego. Ambasador Finlandii Hanna Lehtinen wraz z konsulem honorowym Tadeuszem Pęczkiem i zastępcą prezydenta miasta Kielc Tomaszem Sayorem dokonali uroczystego otwarcia placówki poprzez symboliczne przecięcie biało-niebieskiej wstęgi. W uroczystości otwarcia wzięła udział liczna grupa przedstawicieli mediów, które były zainteresowane szczególnie zadaniami pełnionymi przez konsulat honorowy oraz współpracą między Finlandią a Polską.
Konsul honorowy Tadeusz Pęczek, Ambasador Hanna Lehtinen i zastępca prezydenta miasta Tadeusz Sayor.
Konsul honorowy Kielc Tadeusz Pęczek, Ambasador Hanna Lehtinen i zastępca prezydenta miasta Tadeusz Sayor.

Po części oficjalnej odbyła się uroczystość w Pałacu Biskupów Krakowskich. Tadeusz Pęczek odebrał od Ambasador Hanny Lehtinen listy uwierzytelniające i oficjalną pieczęć konsulatu w obecności licznych przedstawicieli władz i działaczy województwa świętokrzyskiego i miasta Kielc oraz innych ważnych partnerów konsula honorowego. Tadeusz Pęczek jest aktywnym działaczem lokalnym, który bierze udział w licznych projektach na terenie swojego rejonu. Zarówno wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba, marszałek województwa Adam Jarubas, jak i zastępca prezydenta miasta Kielc Tomasz Sayor dziękowali Tadeuszowi Pęczkowi w swoich przemówieniach za jego wkład w trwającą od 10 lat współpracę między województwem świętokrzyskim i Regionem Centralnej Finlandii.
Ambasador Hanna Lehtinen dziękowała w swoim przemówieniu konsulowi Pęczkowi za jego aktywność w rozwijaniu regionu świętokrzyskiego i za jego chęci we wspieraniu bilateralnej współpracy między Finlandią a Polską,. Pani Ambasador również wyraziła swoją nadzieję, że region przyciągnie kolejnych fińskich przedsiębiorców, oprócz dwóch istniejących już zakładów, dzięki nowemu konsulatowi.
W odpowiedzi na liczne podziękowania, konsul honorowy Tadeusz Pęczek wyraził swoją wdzięczność za okazane mu zaufanie i zapewniał, że zamierza prowadzić aktywne działania poszukujące nowych form współpracy. Konsul Pęczek podkreślał, że jest szczególnie zainteresowany wdrożeniem w Polsce modelu owocnej współpracy między światem nauki i światem biznesu podpatrzonego w Finlandii.
Uroczystości otwarcia zakończyły się występem muzycznym oraz poczęstunkiem.

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady Finlandii w Warszawie
fot: finland.pl

2 0 473 18 Listopad, 2014 Biznes, News Listopad 18, 2014

Dodaj komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.