Kultura na drogach w Finlandii
Posted by

Kultura na drogach w Finlandii

Finlandia to dość specyficzny kraj ze względu na bardzo niewielką ilość ludności w stosunku do swojej wielkości. Efektem takiego stanu rzeczy jest fakt, że atrakcje w Finlandii porozrzucane są po całym kraju. Zdecydowana ich większość skupia się oczywiście w okolicach Helsinek czyli stolicy kraju, lecz nie można przykładowo zobaczyć pięknej zorzy polarnej bez udania się daleko na północ do Rovaniemi.

Na szczęście bardzo przyzwoita jest komunikacja w Finlandii. Kraj ten posiada wiele autostrad, po których można mknąć z dużą prędkością i szybko się przemieszczać z miejsca na miejsce. Problemem jest czasem dotarcie do mniejszych miejscowości w trakcie bardzo śnieżnych zim gdyż gruba warstwa śniegu w połączeniu z siarczystym mrozem nie stanowi specjalnie miłego połączenia.

W bardzo wiele miejsc można dostać się także promami. Kultura w Finlandii zawsze była mocno związana z morzem, dzięki czemu we wszystkich większych miastach powstawały spore porty, dzięki którym można korzystać z bardzo licznych połączeń promami pomiędzy fińskimi miastami. Bez problemu promem dopłynąć można także do pobliskich stolic: Tallina i Sztokholmu. Jeśli ktoś ma ochotę na sport w Finlandii to może zwyczajem sporej części lokalnej ludności spróbować przemieszczać się na nartach.

Fot: materiały redakcji

Źródło: materiały redakcji

0 0 878 01 Kwiecień, 2010 News, Turystyka Kwiecień 1, 2010

Dodaj komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.