Łączność radiowa w standardzie 5G

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Łączność radiowa w standardzie 5G
Posted by

Łączność radiowa w standardzie 5G

Ericsson jako pierwszy demonstruje kluczowe zalety 5G

Na nowatorskim stanowisku Ericsson do testowania łączności radiowej w standardzie 5G odbył się pokaz działania technologii 5G-LTE Dual Connectivity oraz 5G Multipoint Connectivity
Zademonstrowane technologie stanowią kolejny przełomowy krok na drodze do wdrożenia standardu 5G w sieciach komercyjnych w 2020 r.
Pokaz działania technologii 5G jest przewidziany także podczas Mobile World Congress 2015

Choć standardy 5G są jeszcze opracowywane, a wdrożenie ich w komercyjnych sieciach przewidziane jest na rok 2020, spółka Ericsson już teraz demonstruje podstawową funkcjonalność sieci 5G, od której zależy powszechne zastosowanie tej technologii zarówno w komunikacji osób prywatnych, jak i w komunikacji maszynowej (MTC). Po przeprowadzeniu testów prędkości na stanowisku testowym łączności radiowej 5G, podczas których uzyskana została przepustowość na poziomie 5 Gbps, firma Ericsson zademonstrowała dwie nowe przełomowe technologie, których pokaz jest przewidziany również podczas MWC 2015: 5G-LTE Dual Connectivity oraz 5G Multipoint Connectivity.

Najnowsze innowacje testowane przez Ericsson w zakresie łączności radiowej 5G skupiają się na współdziałaniu urządzeń mobilnych z siecią radiową zarówno w zamkniętych obiektach, jak i na zewnątrz, i obejmują następujące technologie:

5G-LTE Dual Connectivity: Urządzenie mobilne w technologii 5G przemieszcza się pomiędzy obszarami zasięgu sieci radiowych LTE i 5G, nawiązując jednoczesne połączenia z obiema sieciami i płynnie przełączając się z jednego punktu do drugiego. Technologia 5G-LTE Dual Connectivity umożliwi sieciom 5G obsługę wielostandardową i wielopasmową zarówno w urządzeniach, jak i w ramach łączności radiowej.
5G Multipoint Connectivity: Urządzenie mobilne 5G łączy się jednocześnie z dwiema stacjami bazowymi 5G, co zwiększa przepływowość poprzez zwiększoną liczbę strumieni przesyłania danych z serwerów do terminali, a także poprawia moc sygnału i odporność sieci. Technologia 5G Multipoint Connectivity będzie nieodzownym elementem obsługi sieci wielowarstwowych obejmujących zarówno makrokomórki, jak i małe komórki.

Ken Rehbern, główny analityk w 451 Research, który odwiedził w styczniu stanowisko Ericsson do testowania łączności radiowej 5G, oświadczył: „Biorąc pod uwagę plany szybkiej transmisji danych, niskie opóźnienie i niewiarygodny zasięg urządzeń, można śmiało powiedzieć, że standard 5G stanowi kolejny przełomowy krok w mobilnej technologii radiowej. Wizyta w siedzibie Ericsson i możliwość zobaczenia na żywo efektów dotychczasowych prac spółki nad standardem 5G utwierdza mnie w przekonaniu, że branżowi potentaci radzą sobie z tym istotnym wyzwaniem w sposób energiczny i pomysłowy.”

Standard 5G ulepszy funkcjonowanie zarówno całej sieci mobilnej, jak i związanego z nią ekosystemu – od urządzeń poprzez sieci radiowe i sieci IP aż po chmurę. Z perspektywy sieci radiowych standard 5G będzie oznaczać udoskonalenie obecnej technologii LTE oraz dodanie nowych technologii radiowych, często w wyższych częstotliwościach. Ścisłe współdziałanie różnych pasm częstotliwości, standardów technologicznych oraz warstw sieciowych to nieodzowny warunek, aby zapewnić bezproblemowe podłączanie miliardów połączonych urządzeń, maszyn i rzeczy obsługujących klientów indywidualnych, przedsiębiorstwa oraz aplikacje przemysłowe.

Arun Bansal, starszy wiceprezes i dyrektor działu łączności radiowej dla przedsiębiorstw (Business Unit Radio), oświadczył: „Stanowisko Ericsson do testowania łączności radiowej 5G to miejsce, gdzie innowacja łączy się z wdrożeniem. Z całą pewnością odzwierciedla ono nasze zaangażowanie jako lidera w dziedzinie technologii 5G, ale zarazem jest to miejsce, w którym testujemy i rozszerzamy zakres, w jakim technologia mobilna zmieni społeczeństwo.”

Stanowisko Ericsson do testowania łączności radiowej 5G, w tym zarówno urządzenia w standardzie 5G, jak i bazowe stacje radiowe działające w paśmie wysokiej częstotliwości 15 GHz, oraz pokazy technologii na żywo będzie można obejrzeć na stoisku Ericsson podczas Światowego Kongresu Technologii Mobilnych w hali nr 2 (nr stoiska 2N60).

źródło: materiały pochodzą ze strony : infowire.pl
fot: freeimages.com

2 0 722 02 marca, 2015 Biznes, News 2 marca, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.