Czy leasing się opłaca

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Czy leasing się opłaca
Posted by

Czy leasing się opłaca

Dlaczego leasing się opłaca?

Leasing to nic innego jak odpłatne udostępnienie przedmiotu, np. samochodu, przez jedną ze stron drugiej. Ta usługa stworzona została z myślą o właścicielach firm, którzy potrzebują aut – by przedsiębiorstwo mogło funkcjonować i przynosić dochody – a nie chcą ich kupować.

Samochód można nabyć za gotówkę lub wziąć na jego zakup kredyt. Dobrymi rozwiązaniami są leasing operacyjny lub wynajem długoterminowy. „Duże firmy najczęściej korzystają z wynajmów długoterminowych. To usługa pozwalająca na korzystanie z samochodu bez konieczności jego wykupu” – mówi serwisowi infoWire.pl Bartłomiej Wiśniewski, Kierownik ds. Floty Samochodowej i Telekomunikacji z Provident Polska. Wtedy płacimy tak naprawdę za usługę, a nie konkretny przedmiot.

Leasing jako sposób pozyskania samochodu dla firmy jest korzystnym rozwiązaniem, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach. „Firma leasingowa zakłada, że eksploatacja samochodu będzie przebiegać »normalnie«, zgodnie z przyjętymi normami. Natomiast jeśli samochód będzie nadmiernie zużywany, przesadnie zniszczony, trzeba będzie za dodatkowe uszkodzenia dopłacić” – zaznacza ekspert.

Paradoksalnie o taki pojazd należy dbać czasami nawet bardziej niż o własny. Jeśli bowiem uszkodzimy prywatny samochód, mamy wybór: możemy go naprawić lub nie. W przypadku samochodu wypożyczonego takiego komfortu już nie ma.

Źródło: materiały pochodzą ze strony: infowire.pl
fot: freeimages.com

2 0 529 10 listopada, 2014 Biznes, News 10 listopada, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.