Marszałek Sejmu RP w Finlandii
Posted by

Marszałek Sejmu RP w Finlandii

Radosław Sikorski w Finlandii

 

Od udziału w uroczystym otwarciu w Rovaniemi piątego Konsulatu RP kierowanego przez Konsula Honorowego pana Timo Kähkönena rozpoczął oficjalną wizytę w Finlandii marszałek Sejmu RP Radosław Sikorski wraz z towarzyszącą mu delegacją posłów. Wizyta odbyła się z inicjatywy Przewodniczącego Eduskunty pana Eero Heinäluomy, a początek dało jej – co jest chyba ewenementem na skalę światową – zaproszenie zamieszczone na Twitterze, podchwycone przez nasza Ambasadę.

Nie można być w Rovaniemi i nie odwiedzić Świętego Mikołaja. Marszałek Sikorski wraz z towarzyszącymi mu posłami spotkali się ze Świętym Mikołajem w jego wiosce oraz odwiedzili Centrum Arktyczne Uniwersytetu Lapońskiego, w którym mocną obsadę stanowią naukowcy z Polski, świadcząc tym samym o rosnącym znaczeniu tego obszaru dla naszego kraju.

Helsinki były kolejnym, oficjalnym punktem w programie wizyty marszałka Radosława Sikorskiego w Finlandii. Złożył on kurtuazyjną wizytę Prezydentowi RF panu Sauli Niinistö oraz spotkał się ze swoim starym przyjacielem Premierem Finlandii panem Alexandrem Stubbem. U przewodniczącego Eduskunty pana Eero Heinäluomy odbyły się rozmowy z udziałem przedstawicieli partii politycznych reprezentowanych w Sejmie i Eduskuncie. Wszystkie spotkania i rozmowy przebiegły w doskonałej przyjacielskiej atmosferze, stanowiąc przykład bardzo dobrych stosunków polsko-fińskich. Marszałka powitano także na sesji Eduskunty, a jej speaker wydał uroczystą kolację na jego cześć.

Mimo napiętego programu wizyty gościom z polski udało się także zwiedzić Muzeum Mannerheima w Helsinkach oraz przebywać na targu świątecznym na Placu Senackim.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony finlandia.msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

1 0 781 12 Grudzień, 2014 News, Polityka Grudzień 12, 2014

Dodaj komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.