Marszałek Sejmu RP w Finlandii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Marszałek Sejmu RP w Finlandii
Posted by

Marszałek Sejmu RP w Finlandii

Radosław Sikorski w Finlandii

 

Od udziału w uroczystym otwarciu w Rovaniemi piątego Konsulatu RP kierowanego przez Konsula Honorowego pana Timo Kähkönena rozpoczął oficjalną wizytę w Finlandii marszałek Sejmu RP Radosław Sikorski wraz z towarzyszącą mu delegacją posłów. Wizyta odbyła się z inicjatywy Przewodniczącego Eduskunty pana Eero Heinäluomy, a początek dało jej – co jest chyba ewenementem na skalę światową – zaproszenie zamieszczone na Twitterze, podchwycone przez nasza Ambasadę.

Nie można być w Rovaniemi i nie odwiedzić Świętego Mikołaja. Marszałek Sikorski wraz z towarzyszącymi mu posłami spotkali się ze Świętym Mikołajem w jego wiosce oraz odwiedzili Centrum Arktyczne Uniwersytetu Lapońskiego, w którym mocną obsadę stanowią naukowcy z Polski, świadcząc tym samym o rosnącym znaczeniu tego obszaru dla naszego kraju.

Helsinki były kolejnym, oficjalnym punktem w programie wizyty marszałka Radosława Sikorskiego w Finlandii. Złożył on kurtuazyjną wizytę Prezydentowi RF panu Sauli Niinistö oraz spotkał się ze swoim starym przyjacielem Premierem Finlandii panem Alexandrem Stubbem. U przewodniczącego Eduskunty pana Eero Heinäluomy odbyły się rozmowy z udziałem przedstawicieli partii politycznych reprezentowanych w Sejmie i Eduskuncie. Wszystkie spotkania i rozmowy przebiegły w doskonałej przyjacielskiej atmosferze, stanowiąc przykład bardzo dobrych stosunków polsko-fińskich. Marszałka powitano także na sesji Eduskunty, a jej speaker wydał uroczystą kolację na jego cześć.

Mimo napiętego programu wizyty gościom z polski udało się także zwiedzić Muzeum Mannerheima w Helsinkach oraz przebywać na targu świątecznym na Placu Senackim.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony finlandia.msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

1 0 819 12 grudnia, 2014 News, Polityka 12 grudnia, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.