Migracja zwierząt wodnych w Finlandii - szkolenie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Migracja zwierząt wodnych w Finlandii – szkolenie
Posted by

Migracja zwierząt wodnych w Finlandii – szkolenie

O rozwiązaniach umożliwiających migrację zwierząt wodnych

 

W dniach 25-29 maja 2014 r. w Finlandii odbyło się praktyczne szkolenie z zakresu stosowania rozwiązań mających na celu umożliwienie migracji organizmów wodnych, w szczególności ryb. W spotkaniu ze strony polskiej uczestniczyli przedstawiciele WWF Polska, Biura Ekspertyz Środowiskowych w Słońsku, Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej w Krakowie i w Poznaniu, Politechniki Wrocławskiej, Regionalnych Dyrekcji Ochrony Środowiska w Bydgoszczy, Krakowie, Rzeszowie i Wrocławiu. Ze strony fińskiej w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele WWF Finland, UPM Raflatac, Finnish Enviromental Centre, ELY-Centre of North Ostrobothnia, North Savo, Central Finland i Uusimaa.

Wyjazd odbył się w ramach realizowanego przez WWF Polska projektu dotyczącego wspierania przywracania podłużnej ciągłości ekologicznej rzek w Polsce. Uczestnicy wyjazdu zapoznali się w terenie z 25 przykładami urządzeń umożliwiających migrację ryb, w tym z przepławkami technicznymi, półnaturalnymi obejściami, rampami, bystrzami i projektami renaturyzacji cieków.

Szkolenie umożliwiło wymianę doświadczeń związanych z tematyką budowy i funkcjonowania urządzeń służących zachowaniu ciągłości korytarzy migracji ryb oraz renaturyzacją cieków. Było to tym bardziej pouczające, ponieważ uczestnicy wyjazdu: projektanci przepławek, osoby oceniające projekty przepławek pod kątem merytorycznym, opracowujący projekty związane z ochroną ekosystemów rzecznych oraz osoby oceniające przedsięwzięcia związane z ingerencją w ekosystemy rzeczne i określające warunki realizacji tych przedsięwzięć w ramach procedury oddziaływania na środowisko w swojej pracy zajmują się tymi zagadnieniami na co dzień.

Zdobyta wiedza będzie z pewnością pomocna w ocenie zagadnień związanych z zachowaniem ciągłości ekologicznej rzek, analizowanych w ramach procedur oceny oddziaływania przedsięwzięć na środowisko oraz promowaniu działań mających na celu poprawę stanu oraz ochronę ekosystemów rzecznych i realizacji tych działań w dolinach polskich rzek.

 

Źródło: gdos.gov.pl
Fot: freeimages.com

3 0 530 11 czerwca, 2015 Ekologia, News 11 czerwca, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.