Modernizacja placówki Straży Granicznej - fundusze norweskie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Modernizacja placówki Straży Granicznej – fundusze norweskie
Posted by

Modernizacja placówki Straży Granicznej – fundusze norweskie

Projekty, które zostały zrealizowane z funduszy norweskich i funduszy EOG

 

Projekt: Obszar Schengen

Modernizacja placówki Straży Granicznej

Nadbużański Oddział Straży Granicznej ochrania odcinek granicy państwowej o długości ponad 467 km, obejmując strefą swego działania województwo lubelskie. Funkcjonariusze oddziału strzegą części granicy z Białorusią i z Ukrainą. Zdecydowaną większość ochranianego odcinka stanowi rzeka Bug. Oddział ten zadania ustawowe realizuje siłami 18 placówek. Jedną z nich jest placówka we Włodawie.

Począwszy od lat 90-tych, Nadbużański Oddział Straży Granicznej podejmował przedsięwzięcia mające na celu poprawę swojej skuteczności. W następstwie przystąpienia Polski do UE, dążąc do uzyskania standardów określonych w traktacie z Schengen, jeszcze bardziej zintensyfikowano działania na rzecz usprawnienia infrastruktury technicznej. W latach 2004-2007 wybudowano dwie stacje paliw, Stację Obsługi Samochodów i placówkę Straży Granicznej w Hrubieszowie. Rozbudowano też placówki w miejscowościach: Dołhobyczów, Terespol i Zbereże. W Białej Podlaskiej wybudowano zaś Strzeżony Ośrodek dla Cudzoziemców.

Dzięki funduszom norweskim i EOG zmodernizowano i rozbudowano budynek placówki we Włodawie. Dzięki temu, powierzchnia użytkowa budynku administracyjnego wzrosła z 435 do 2350 m². Wybudowano też budynek techniczny, a także rozbudowano i zmodernizowano budynek garażowy. Modernizacja placówki zapewniła właściwe warunki funkcjonalno-użytkowe dla osób pełniących służbę oraz niezbędne zaplecze do przechowywania sprzętu i dokumentów. Poza modernizacją placówki, zakupiono 17 sztuk pojazdów służbowych, m.in.: samochody patrolowo-terenowe, motocykle, skuter śnieżny, łódź patrolową itp. Pojazdy te zapewniają dużą mobilność funkcjonariuszy placówki, a także skuteczne i szybkie dotarcie do mało dostępnych miejsc. Funkcjonariusze mają też możliwość realizacji zadań pościgowych. Zakupiony sprzęt ułatwi współpracę z jednostkami policji i Inspekcją Transportu Drogowego.

Korzyści z realizacji projektu odczują także społeczności lokalne. Placówka we Włodawie ma bowiem w zasięgu swej odpowiedzialności najchętniej odwiedzany rejon Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, z obleganym przez wczasowiczów Jeziorem Białym. Zwiększony ruch ludności w okresie letnim zwiększa ryzyko pobytu nielegalnych imigrantów i obrotu towarami bez polskich znaków akcyzy, czy środkami odurzającymi. Funkcjonowanie silnej i sprawnej jednostki, mającej w swoim zakresie również ochronę porządku publicznego, jest dodatkowym gwarantem bezpieczeństwa dla osób decydujących się na prowadzenie działalności gospodarczej w tym rejonie, jak również dla wybierających się na wypoczynek.

Fot: eog.gov.pl
Źródło: Serwis funduszy norweskich i funduszy EOG (eog.gov.pl)

1 0 342 29 lipca, 2015 Ciekawostki, News 29 lipca, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.