Najlepsze prace magisterskie z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Najlepsze prace magisterskie z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych
Posted by

Najlepsze prace magisterskie z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych

Nagrodzone prace magisterskie na polskich i zagranicznych uczelniach

Siedem prac magisterskich obronionych na polskich i zagranicznych uczelniach w 2014 roku zostało nagrodzonych lub wyróżnionych w ramach 26. edycji konkursu Ministra Spraw Zagranicznych RP na najlepszą pracę magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych.
Na 26 edycję konkursu nadesłano 47 prac magisterskich, których autorzy wykazali się obszerną wiedzą i dojrzałością badawczą. MSZ nie utożsamia się jednak z każdym stanowiskiem autorów prac.

Komitet Nagrody powołany przez Ministra Spraw Zagranicznych postanowił:

Nie przyznawać pierwszej nagrody.

Przyznać drugą nagrodę Pani Natalii Kertyczak, za pracę magisterską pt. „Wsparcie Polski dla budowy demokracji lokalnej na Ukrainie w latach 2004-2013. Wpływ organizacji pozarządowych”, napisaną w Katedrze Politologii Collegium Civitas w Warszawie, pod kierunkiem dr hab. Tomasza Stryjka.

Przyznać dwie nagrody trzecie, które otrzymali:

Pan Tomasz Czajka, za pracę magisterską pt. „Zbrodnia na Wołyniu a współczesne relacje polsko-ukraińskie“, napisaną w Katedrze Studiów Regionalnych Instytutu Politologii Uniwersytetu Opolskiego, pod kierunkiem prof. dr hab. Danuty Kisielewicz.
Pan Marek Łuczyński, za pracę magisterską pt. „Dyplomacja sportowa jako instrument polityki wizerunkowej. Doświadczenia polskie i wybranych państw“, napisaną w Katedrze Stosunków Międzynarodowych Collegium Civitas w Warszawie, pod kierunkiem dr Sławomira Klimkiewicza.

Przyznać cztery wyróżnienia, które otrzymali:

Pani Ewa Myszkowska, za pracę magisterską pt. „International negotiations as a tool of Polish soft power“, napisaną na Wydziale Prawa (Prawa Kanonicznego i Administracji) Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, pod kierunkiem ks. dr hab. prof. KUL Włodzimierza Brońskiego.
Pani Magdalena Behr, za pracę magisterską pt. „Responsobility to protect e la sicurezza internazionale“ („Odpowiedzialność za ochronę i bezpieczeństwo międzynarodowe“), napisaną na Wydziale Prawa Uniwersytetu im. Giustino Fortunato w Benevento, pod kierunkiem prof. Michele Comelli.
Pani Paulina Korfanty, za pracę magisterską pt. „Polsko-Afrykańska współpraca gospodarcza na przykładzie wymiany handlowej oraz bezpośrednich inwestycji zagranicznych: szanse, wyzwania i rekomendacje“, napisaną w Zakładzie Rynków Kapitałowych i Teorii Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, pod kierunkiem dr hab. prof. SGH Michała Wrzesińskiego.
Pan Robert Siudak, za pracę magisterską pt. „Sekurytyzacja technologii nuklearnych na przykładzie irańskiego programu atomowego“, napisaną w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego
w Krakowie, pod kierunkiem dr hab. prof. UJ Artura Gruszczaka.
Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 13 lipca 2015 r. o godzinie 14:00, w siedzibie MSZ, w sali im. Jerzego Giedroycia. Nagrody w imieniu Ministra Spraw Zagranicznych wręczy wiceminister Katarzyna Kacperczyk. Wszyscy uczestnicy zostaną indywidualnie powiadomieni o szczegółach dotyczących uczestnictwa w uroczystości wręczenia nagród.

Komitet Nagrody pod przewodnictwem Elżbiety Jankowskiej-Dołęgi, wyłonił zwycięzców działając na podstawie zarządzenia Ministra Spraw Zagranicznych z dnia 28 marca 2012 r. w sprawie konkursu na najlepszą prace magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych, zmienionego zarządzeniem nr 17 Ministra Spraw Zagranicznych z dnia 12 czerwca 2014 r. i zarządzeniem nr 9 Ministra Spraw Zagranicznych z dnia 13 stycznia 2015 r.

Konkurs Ministra jest organizowany corocznie od grudnia 1989 roku. Jego celem jest zwrócenie uwagi na szczególnie istotne zagadnienia dotyczące miejsca Polski na scenie międzynardowej oraz jej polityki zagranicznej. Obronione prace można zgłaszać do 31 grudnia każdego roku.

Źródło: materiały pochodzą ze strony msz.gov.pl

Fot: freeimages.com

0 0 440 08 lipca, 2015 Nauka i Badania, News 8 lipca, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.