Northern Coasts 2014 – ćwiczenia
Posted by

Northern Coasts 2014 – ćwiczenia

Ćwiczenie „Northern Coasts 2014” to jedno z największych w tym roku ćwiczeń morskich na Bałtyku.

 

W ćwiczeniu zaangażowanych jest trzy tysiące marynarzy i żołnierzy z 14 państw Sojuszu Północnoatlantyckiego lub krajów, które z nim współpracują. W zadaniach na Bałtyku udział bierze 50 okrętów, samoloty i śmigłowce, wśród nich trzy polskie trałowce i dwa niszczyciele min.
W dniach 30-31.08.br. okręty uczestniczące w tegorocznych ćwiczeniach zostały zacumowane na rzece Aurajoki w Turku i otwarte dla zwiedzających. Zgodnie z informacją organizatorów ćwiczenia w ciągu dwóch dni ich pokłady zwiedziło 75 tysięcy osób.

Na pokładzie ORP „Flaming” dowódca okrętu 31.08. br. spotkał się z Charge d’ Affaires a.i. Ambasady RP w Helsinkach Panem Tomaszem Kozłowskim oraz przedstawicielami miejscowych śrosowisk polonijnych: Zjednoczenia Polskiego w Helsinkach (filia w Turku) oraz oddziału Towarzystwa Finlandia-Polska.

 

Źródło:  materiały pochodzą ze strony Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Helsinkach

Fot: finlandia.msz.gov.pl

 

1 0 572 11 Wrzesień, 2014 News, Turystyka Wrzesień 11, 2014

Dodaj komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.