Northern Coasts 2014 - ćwiczenia

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Northern Coasts 2014 – ćwiczenia
Posted by

Northern Coasts 2014 – ćwiczenia

Ćwiczenie „Northern Coasts 2014” to jedno z największych w tym roku ćwiczeń morskich na Bałtyku.

 

W ćwiczeniu zaangażowanych jest trzy tysiące marynarzy i żołnierzy z 14 państw Sojuszu Północnoatlantyckiego lub krajów, które z nim współpracują. W zadaniach na Bałtyku udział bierze 50 okrętów, samoloty i śmigłowce, wśród nich trzy polskie trałowce i dwa niszczyciele min.
W dniach 30-31.08.br. okręty uczestniczące w tegorocznych ćwiczeniach zostały zacumowane na rzece Aurajoki w Turku i otwarte dla zwiedzających. Zgodnie z informacją organizatorów ćwiczenia w ciągu dwóch dni ich pokłady zwiedziło 75 tysięcy osób.

Na pokładzie ORP „Flaming” dowódca okrętu 31.08. br. spotkał się z Charge d’ Affaires a.i. Ambasady RP w Helsinkach Panem Tomaszem Kozłowskim oraz przedstawicielami miejscowych śrosowisk polonijnych: Zjednoczenia Polskiego w Helsinkach (filia w Turku) oraz oddziału Towarzystwa Finlandia-Polska.

 

Źródło:  materiały pochodzą ze strony Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Helsinkach

Fot: finlandia.msz.gov.pl

 

1 0 613 11 września, 2014 News, Turystyka 11 września, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.