Polacy i kosmetyki zawierające w swoim składzie wyłącznie substancje naturalne

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Polacy i kosmetyki zawierające w swoim składzie wyłącznie substancje naturalne
Posted by

Polacy i kosmetyki zawierające w swoim składzie wyłącznie substancje naturalne

Branża kosmetyczna stawia na naturę

Polacy, wybierając kosmetyki, coraz częściej stawiają na produkty zawierające w swoim składzie wyłącznie substancje naturalne. Wynika to nie tylko z trendu, jaki panuje na świecie, lecz także większej świadomości. Kosmetyki naturalne to produkty zdrowe i co ważne, niedrogie.

Przed kupnem kosmetyku powinniśmy zapoznać się z informacjami na opakowaniu. „Nie sugerujmy się określeniami reklamowymi typu »eko«, »natural« czy »bio«. Są one często nadużywane przez producentów. Najlepiej odszukać produkt w internecie i przeczytać opinie na jego temat” – mówi serwisowi infoWire.pl Daria Litwin z firmy kosmetycznej Sylveco.

Kosmetyki tworzone na bazie olei i ekstraktów roślinnych nie obciążają skóry niepotrzebnymi substancjami: parabenami, sylikonami czy związkami ropopochodnymi. Dzięki temu są łagodniejsze dla skóry. Można ich używać, jeśli ma się cerę wrażliwą lub alergiczną, ponieważ nie uszkadzają warstwy ochronnej naskórka. Są dobre również dla dzieci, których skóra jest podatniejsza na uszkodzenia. „Warto stosować produkty bazujące na – bardzo delikatnym – oleju migdałowym. Nawilża on, regeneruje i natłuszcza naskórek” – stwierdza ekspertka.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

4 0 319 05 października, 2015 News, Zdrowie 5 października, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.