Polacy mogą korzystać z dofinansowań Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP)
Posted by

Polacy mogą korzystać z dofinansowań Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP)

Poszukaj dofinansowania i rozwiń swoją firmę

 

Chcesz rozwijać swój biznes, ale brakuje ci na to funduszy? Może zainteresuje cię oferta dofinansowań Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Instytucja docenia innowacyjność polskich firm i wspiera ich rozwój. Właśnie rozpoczyna nabór do konkursów organizowanych w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Nie tylko stawiający pierwsze kroki w biznesowym świecie mogą korzystać z dofinansowań. Firmy, które mają już ugruntowaną pozycję na rynku, również mają możliwość pozyskania dodatkowych funduszy na rozwój. „W ramach wsparcia Ochrona własności przemysłowej PARP udziela dotacji na uzyskanie ochrony patentowej lub ochrony wzoru przemysłowego. Objęcie produktu taką ochroną zwiększa jego unikatowość i atrakcyjność na rynku” – mówi serwisowi infoWire.pl Hubert Lewiński, ekspert DWO w PARP. Pierwszy konkurs zostanie rozpoczęty 22 października 2015 r. i potrwa ok. czterech miesięcy. Przeznaczono na niego 34 mln zł.

Przedsiębiorcy przygotowujący się do debiutu na giełdzie mogą liczyć na wsparcie 4 Stock. Ma ono na celu zmniejszenie barier w dostępie do rynków regulowanych. W ramach wsparcia można uzyskać dotację w wysokości 50% kosztów potrzebnych do opracowania dokumentów wymaganych przez giełdę. Rozpoczęcie konkursu planowane jest na grudzień, natomiast sam nabór rozpocznie się w styczniu 2016 r.

Dla firm działających w branży technologicznej, aby łatwiej mogły wejść na rynek zagraniczny, przygotowano wsparcie Polskie Mosty Technologiczne. Obejmuje ono szkolenie oraz dotacje na skorzystanie z usług eksperckich – np. marketingowych czy konsultingowych – poza granicami kraju. Pomoc ta pozwoli przedstawić produkt potencjalnym inwestorom oraz przygotować odpowiednią strategię promocyjną. Wnioski będzie można składać najprawdopodobniej w I kwartale 2016 r.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

2 0 244 19 Październik, 2015 Biznes, News Październik 19, 2015

Dodaj komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.