Polacy na nadchodzące święta kupią tańsze prezenty

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Polacy na nadchodzące święta kupią tańsze prezenty
Posted by

Polacy na nadchodzące święta kupią tańsze prezenty

Polacy ostrożniejsi w robieniu zakupów na święta

 

W tym roku planujemy nie robić zakupów świątecznych pod wpływem chwili. Z naszych deklaracji wynika, że na święta wydamy średnio 1 282 zł, to o 11% więcej niż w roku ubiegłym. Prezenty kupimy głównie w galeriach handlowych i domach towarowych, a produkty spożywcze – w dyskontach.

Polscy konsumenci zamierzają w tym roku wydawać swoje pieniądze z większą ostrożnością i podejmować racjonalniejsze decyzje zakupowe – wynika z raportu „Zakupy świąteczne 2015”. Aż 43% z nas zaplanuje tegoroczny budżet świąteczny, a 34% – ograniczy kupowanie pod wpływem impulsu. 23% Polaków deklaruje, że na nadchodzące święta kupi tańsze prezenty i będzie robić zakupy w tańszych sklepach niż rok temu, a 27% – zapewnia, że wybierając upominki, bardziej skoncentruje się na ich praktycznych aspektach.

Większość z nas planuje zakupy świąteczne na początku grudnia. „Internet rośnie w siłę. Ponad 40% podarunków jest zamawianych online. W przypadku sklepów stacjonarnych po prezenty najczęściej chodzimy do galerii handlowych i domów towarowych. Z kolei artykuły spożywcze kupujemy w sklepach dyskontowych, w przeciwieństwie do respondentów z innych krajów europejskich, którzy chętniej wybierają hipermarkety i supermarkety” – mówi serwisowi infoWire.pl Grzegorz Sencio, starszy menedżer w Dziale Konsultingu firmy Deloitte.

Upominkami najbardziej pożądanymi przez Polaków są książki, gotówka, biżuteria oraz kosmetyki. „Ciekawostką jest, że w prezencie od najbliższych chcemy otrzymywać gotówkę, natomiast bardzo niechętnie ją dajemy” – podkreśla ekspert. Interesujące wydaje się również, że podarunkiem, którym najczęściej (25%) zamierzamy obdarować nastolatki (w wieku 12–18 lat), jest książka, popularne są także gry (22%) i słodycze (18%).

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

6 0 329 14 grudnia, 2015 Biznes, News 14 grudnia, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.