Polacy na święta będą pożyczać poza bankowo

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Polacy na święta będą pożyczać poza bankowo
Posted by

Polacy na święta będą pożyczać poza bankowo

Na święta będziemy pożyczać poza bankowo

 

Zwiększa się liczba osób wybierających ofertę firm poza bankowych. To już 9,8 proc. ogółu społeczeństwa posiadającego zobowiązania w instytucjach finansowych. Głównym powodem zainteresowania szybkimi pożyczkami jest odmowa udzielenia kredytu przez bank. Tendencja nasila się szczególnie okresie przedświątecznym i noworocznym. Przygotowanie Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z dużym nakładem finansowym, co sprawia, że Polacy chętniej zaciągają szybkie pożyczki internetowe. Z raportu Deloitte wynika, że w zeszłym roku wydaliśmy na prezenty oraz jedzenie około 1126 zł. Z kolei dane BIK wskazują, że co trzecia pożyczka na kwotę mniejszą niż 4 tys. zł zaciągana jest właśnie w sektorze poza bankowym.

Pożyczki gotówkowe zaciągane przez internet stają się coraz bardziej intuicyjne i przyjazne dla użytkownika. Posiadają kalkulatory pozwalające określić kwotę pożyczki i okres jej spłaty oraz oszacować wszystkie dodatkowe opłaty. Tymczasem badanie zdolności kredytowej w instytucjach bankowych jest bardzo wnikliwie i czasochłonne, w efekcie czego proces kredytowy się wydłuża a wiele wniosków zostaje odrzuconych. Na kredyt bankowy nie mogą liczyć osoby mające zbyt niskie dochody, bezrobotne bądź zadłużone. Firmy pożyczkowe ograniczają kwestie formalne, dbając jednak o to, by udzielać pożyczek osobom mogącym w przyszłości bez problemu je spłacać.Do odpowiedniej oceny ryzyka i ograniczenia możliwości nadmiernego zadłużania się klientów, wykorzystywany jest zaawansowany, oparty o Big Data modelu scoringu, który na podstawie analizy 20 000 danych jest w stanie w bardzo krótkim czasie wydać decyzję i przelać środki na konto klienta.

– Do otrzymania pożyczki wystarczy dowód osobisty oraz wypełnienie prostego formularza, a decyzja o jej przyznaniu bądź odmowie zapada niemal natychmiast – podkreśla Katarzyna Davies, dyrektor zarządzający Kreditech Polska, operatora marki Kredito24.pl. Na pożyczki online często decydują się osoby ceniące sobie anonimowość i dyskrecję przy pożyczaniu pieniędzy. Klienci korzystający z takich usług doceniają także błyskawiczną wypłatę pieniędzy na konto – dodaje Davies.

Polacy nie boją się już pożyczek, bo dzięki nim mogą realizować plany i potrzeby, na które chwilowo brak im środków, nie zapominając jednak, że każdy dług trzeba spłacić. Edukacja finansowa społeczeństwa jest na coraz wyższym poziomie. W internecie pożycza coraz bardziej świadomy konsument, często posiadający już inne zobowiązania kredytowe, który potrafi rozsądnie planować finanse. Związek Firm Pożyczkowych szacuje, że na koniec tego roku rynek pożyczek poza bankowych osiągnie wartość 5,1 mld zł. Do dziś zaciągnęło je już ponad 1,3 mln Polaków.

***

O Kreditech: Założona w 2012 roku niemiecka Grupa Kreditech posiada tempo przychodu na poziomie 55 mln dolarów, zatrudnia 200 specjalistów z 40 krajów, a spółki zależne Kreditechu działają w ośmiu krajach (Polsce, Hiszpanii, Czechach, Rosji, Meksyku, Australii, Peru oraz na Dominikanie). Rozwój technologii sprawił, że oferują produkty od pożyczek i mikropożyczek do bardziej złożonych usług finansowych, takich jak przedpłacone karty kredytowe. Grupa Kreditech korzysta z technologii Big Data i złożonych algorytmów w oparciu o misję budowania cyfrowego banku dla osób bez określonej zdolności kredytowej na całym świecie. Grupa Kreditech jest podzielona na dwie części: „Kredi” oznacza spółki zależne działające, jako podmioty świadczące usługi finansowe, które dostarczają kredyty dla osób prywatnych. Druga część „tech” to zlokalizowana w Hamburgu firma technologiczna – Kreditech Holding – rozwijająca technologię bankową i świadcząca usługi wspierające. Na podstawie 20 000 danych należąca do Kreditechu technologia pozwala dostawcom usług finansowych na nabycie, identyfikację, ocenę oraz wypłatę środków pieniężnych klientom w kilka sekund. Zautomatyzowany proces w połączeniu z samodoskonalącymi się algorytmami, zapewniają szybką i wygodną obsługę klienta przy jednoczesnej minimalizacji kosztów i błędów.

Źródło: materiały pochodzą ze strony agencji informacyjnej Newseria Biznes
Fot: freeimages.com

1 0 396 27 listopada, 2015 Biznes, News 27 listopada, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.