Polacy nie powinni żałować pieniędzy na szkolenie kierowców w firmie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Polacy nie powinni żałować pieniędzy na szkolenie kierowców w firmie
Posted by

Polacy nie powinni żałować pieniędzy na szkolenie kierowców w firmie

Nie żałuj pieniędzy na szkolenie kierowców w firmie

 

Chcesz zmniejszyć w swojej firmie koszty eksploatacji samochodów służbowych? Twoi pracownicy często są uczestnikami kolizji, przez co pojazdy wymagają licznych napraw? Wyślij kierowców na szkolenia z bezpiecznej i ekonomicznej jazdy.

Coraz więcej przedsiębiorstw stara się minimalizować koszty utrzymania floty. Większość firm (78%) robi to, kontrolując pracę kierowców. Jednak monitoring nie zda egzaminu, jeśli pracownicy nie będą umieli jeździć ekonomicznie i bezpiecznie. „Warto postawić na specjalne, angażujące szkolenia, dzięki którym kierowcy będą rozważniej poruszać się po drogach i pewniej czuć za kierownicą” – mówi serwisowi infoWire.pl Sylwester Pawłowski, prezes firmy Safety Logic.

Efekty szkoleń są widoczne i przekładają się na wymierne korzyści dla firmy. „Po pierwsze mamy korzyści finansowe – mniejsze spalanie paliwa, niższe koszty eksploatacji auta czy tańsze ubezpieczenie, bo przecież bezpieczniejsza jazda to rzadsze kolizje. Ale są też korzyści wizerunkowe. Kierowca poruszający się po drogach samochodem oznaczonym logotypem firmy swoją jazdą wpływa na to, jak jest postrzegany przez innych uczestników ruchu, i w ten sposób buduje wizerunek przedsiębiorstwa” – stwierdza ekspert. Są również pozytywy dla środowiska – ekonomiczna jazda to mniejsze spalanie paliwa, a tym samym mniej CO2 w powietrzu.

Aby szkolenie przyniosło efekt, musi być ciekawe. „Oprócz zajęć teoretycznych warto postawić na praktyczne zajęcia z instruktorem, e-learning i ćwiczenia na symulatorach” – uważa Jarosław Szymankiewicz, kierownik działu skarbu w Kompanii Piwowarskiej, twórca programu „Świadomy Kierowca KP”. Następnie można czasowo zamontować w samochodach urządzenia telemetryczne oraz wyposażyć auta w systemy wspomagające ekonomiczny styl jazdy i w czujniki parkowania.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

1 0 344 16 listopada, 2015 Biznes, News 16 listopada, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.