Połączenia lotniczo-kolejowe Finnair

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Połączenia lotniczo-kolejowe Finnair
Posted by

Połączenia lotniczo-kolejowe Finnair

Finnair oferuje lotniczo-kolejowe połączenia do Sankt Petersburga

Polaczenia-lotniczo-kolejowe-Finnair

(Warszawa 1.10.2014) Finnair i fińskie koleje VR podjęły współpracę, by zaoferować klientom łączony bilet lotniczo-kolejowy między Sankt Petersburgiem a innymi miastami, do których lot odbywa się z przesiadką w Helsinkach. Finnair rozpocznie sprzedaż łączonych biletów 1 października, a pierwsze połączenie pociągiem Allegro pod banderą linii lotniczych Finnair odbędzie się 1 grudnia 2014.

Bilety łączone umożliwią podróżującym liniami Finnair po Europie, Azji i Ameryce Północnej połączenia do i z Sankt Petersburga szybkim pociągiem Allegro. Czas podróży między Dworcem Głównym w Helsinkach, a Dworcem Finlandia w Sankt Petersburgu to 3 godziny i 36 minut.

Odprawa paszportowa i celna odbywać się będzie w pociągu podczas podróży, co pozwoli oszczędzić podróżnym czas i zapewni spokojną, nieprzerwaną podróż.

Nowy bilet łączony umożliwia dłuższą przerwę w podróży w Helsinkach, podczas której podróżni mający sprawy do załatwienia w obu miastach – Helsinkach i Sankt Petersburgu − będą mogli zaplanować całą podróż za pomocą pojedynczej rezerwacji, a podróżujący w celach turystycznych będą mogli spędzić więcej czasu, zwiedzając Helsinki i okolice.

“Dogodne połączenia pociągiem Allegro, kursującym dwa razy dziennie w obydwu kierunkach, to doskonałe uzupełnienie naszych połączeń lotniczych do Sankt Petersburga odbywających się z tą samą częstotliwością,” mówi dyrektor Finnaira Pekka Vauramo. “Współpracując z VR, możemy znacząco poszerzyć zasięg terytorialny lotniska w Helsinkach, a jednocześnie zwiększyć liczbę klientów podróżujących do stolicy Finlandii zarówno w celach biznesowych, jak i turystycznych.

Wierzymy, że połączenie dwóch rodzajów transportu pasażerskiego niesie za sobą duży potencjał rozwoju sieci połączeń,” podsumowuje Vauramo.

“Razem z Finnairem oferujemy nową, interesującą możliwość podróży do i z Sankt Petersburga,”

Mówi Mikael Aro, dyrektor linii kolejowych VR. „Wierzymy, że nasza oferta będzie bardzo atrakcyjna, w szczególności dla podróżnych z innych krajów,” dodaje.

Obecnie czas przesiadki z samolotu do pociągu to co najmniej 2 godziny i 45 minut. Najbardziej dogodny transfer oferuje Finnair City Bus, który odjeżdża z lotniska w Helsinkach oraz z Dworca Głównego w Helsinkach co 20 minut.

W połowie 2015 roku zostanie ukończona nitka torów ze stacji kolejowej Tikkurila do lotniska w Helsinkach, co umożliwi bezpośredni transfer z pociągu Allegro na lotnisko.

Więcej informacji:

Finnair Media Desk, + 358 9 818 4020, comms@finnair.com

Rozkład pociągów Allegro: https://www.vr.fi/cs/vr/en/allegro_timetables

Rozkład Finnair City Bus: http://media.finnair.com/files/pdf/

FINNAIR_CITY_BUS_TIMETABLE.pdf

Finnair to linia lotnicza oferująca szybkie połączenia między Europą a Azją przez Helsinki. Fińskie linie lotnicze obsługują rocznie ponad osiem milionów pasażerów, a w swojej ofercie mają loty do 13 miast w Azji oraz ponad 60 miast europejskich. Jako pionier w dziedzinie zrównoważonego lotnictwa, Finnair dysponuje nowoczesną flotą samolotów oraz jako pierwsza linia lotnicza został wymieniony w rankingu Leadership Index międzynarodowej organizacji Carbon Disclosure Project.

Jako jedyny nordycki przewoźnik z 4 gwiazdkami w rankingu Skytrax, Finnair od pięciu lat co roku zdobywa nagrodę Skytrax dla najlepszych linii lotniczych w Europie Północnej. Finnair jest członkiem oneworld, sojuszu linii lotniczych, które dążą do zapewnienia najwyższej jakości usług i wygód dla pasażerów.

1 0 642 01 października, 2014 News, Turystyka 1 października, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.