Polscy seniorzy nie dbają o formę

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Polscy seniorzy nie dbają o formę
Posted by

Polscy seniorzy nie dbają o formę

W starym ciele zdrowy duch

Polscy seniorzy nie dbają o formę. Regularnie gimnastykuje się tylko 29% z nich. A przecież dobra kondycja oraz sprawność fizyczna ułatwiają osobom starszym codzienne funkcjonowanie. Warto więc zachęcać babcię i dziadka do sportu, dobranego odpowiednio do indywidualnych predyspozycji. Zacznijmy jednak od… wspólnego spaceru.

Nie chodzi o to, by w podeszłym wieku wygrywać zawody. „Dla seniorów ważne jest przede wszystkim uniknięcie przykurczów czy bólu stawów. Mogą w tym pomóc proste, ale regularne ćwiczenia. Najważniejsze, by sprawiały one przyjemność” – mówi serwisowi infoWire.pl Paweł Mączyński, trener personalny z Centrum Zdrowego Ciała w Warszawie.

Na początek dobrze wybrać się na zwykły spacer, by dotlenić i rozruszać organizm. Bardziej zaawansowane ćwiczenia lepiej dopasować wraz ze specjalistą do możliwości seniora. Należy uwzględnić przy tym jego wiek i dolegliwości. Dzięki odpowiednio dobranemu treningowi można pozbyć się wielu przypadłości i poprawić ogólny stan zdrowia. Warto przede wszystkim rozciągać mięśnie i wzmacniać kręgosłup. Bardzo korzystne są ćwiczenia w wodzie, ponieważ odciążają stawy.

Godny uwagi jest również społeczny wymiar ćwiczeń. „Osoby trenujące w grupie osiągają co prawda gorsze wyniki niż te ćwiczące z samym trenerem, ale za to świetnie bawią się w gronie znajomych. Nawiązują przyjaźnie i stają się bardziej aktywne. A o to przecież chodzi” – zauważa ekspert.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

2 0 347 09 listopada, 2015 News, Zdrowie 9 listopada, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.