Polska pomoc rozwojowa 2015 - konkurs

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Polska pomoc rozwojowa 2015 – konkurs
Posted by

Polska pomoc rozwojowa 2015 – konkurs

Konkurs „Polska pomoc rozwojowa 2015” rozstrzygnięty

 

W ramach rozstrzygniętego 17 lutego br. konkursu „Polska pomoc rozwojowa 2015”, MSZ dofinansuje 56 projektów o łącznej wartości ok. 21 mln zł. Projekty będą realizowane w 12 krajach priorytetowych programu polskiej pomocy rozwojowej.

Konkurs „Polska pomoc rozwojowa” stanowi ważne narzędzie finansowania udziału polskiego społeczeństwa obywatelskiego w działaniach skierowanych na rzecz obywateli państw rozwijających się. MSZ kładzie duży nacisk na zachęcanie polskich obywateli do realizacji działań pomocowych w krajach dotkniętych ubóstwem lub borykających się z problemami rozwojowymi.

Na konkurs wpłynęły 274 poprawne pod względem formalnym wnioski projektowe. Pozytywną ocenę komisji konkursowej uzyskało 106 projektów. MSZ przyznało dotację na realizację 56 najlepiej ocenionych projektów, pozostałe 50 projektów zostało umieszczonych na liście rezerwowej. Projekty te będą mogły uzyskać dofinansowanie w przypadku rezygnacji z realizacji projektu przez któregoś z wnioskodawców, któremu przyznano dotację.

Do zgłaszania ofert konkursowych uprawnione były: organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego, publiczne i niepubliczne szkoły wyższe, instytuty badawcze oraz PAN i jej jednostki organizacyjne. Projekty musiały odpowiadać wymogom regulaminu konkursu oraz założeniom przedstawionym w Planie współpracy rozwojowej w 2015 r.

40 projektów będzie adresowanych do krajów Partnerstwa Wschodniego, z tego 7 na rzecz Białorusi, 10 na rzecz Gruzji, 11 na rzecz Mołdawii i 12 na Ukrainie. 4 projekty będą zrealizowane w krajach Azji Środkowej – Kirgistanie i Tadżykistanie. Dofinansowanie uzyskał również jeden projekt dla Autonomii Palestyńskiej. 11 projektów będzie realizowanych w Afryce Wschodniej – w Burundi, Etiopii, Kenii, Tanzanii i Ugandzie.

Ponadto w 2015 r. będą wdrażane drugie moduły 5 projektów rozwojowych wyłonionych w konkursie „Polska pomoc rozwojowa 2014”. Na te inicjatywy, realizowane na rzecz Gruzji, Kenii, Tanzanii i Ukrainy, MSZ przeznaczy łącznie 2 101 173 zł.

Wyniki prac komisji konkursowej dostępne na stronie: https://www.msz.gov.pl/pl/p/msz_pl/ministerstwo/konkursyministra/wyniki_konkursu__polska_pomoc_rozwojowa_2015

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

2 0 417 19 lutego, 2015 News, Polityka 19 lutego, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.