Polska wiceprzewodniczącym Konferencji Państw Stron CWC

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Polska wiceprzewodniczącym Konferencji Państw Stron CWC
Posted by

Polska wiceprzewodniczącym Konferencji Państw Stron CWC

Polska delegacja na czele z ambasadorem Janem Borkowskim – Stałym Przedstawicielem RP przy Organizacji ds. zakazu broni chemicznej (OPCW) została wybrana jednym z wiceprzewodniczących 19. sesji Konferencji Państw Stron Konwencji o zakazie broni chemicznej (CWC).

Konferencja, która obraduje w dniach 1-5 grudnia zajmuje się przeglądem wykonywania Konwencji na przestrzeni minionego roku.

2 grudnia ambasador Borkowski wystąpił w debacie generalnej, podczas której wyraził zadowolenie z postępu w demontażu syryjskiego programu chemicznego. Ambasador wezwał też do jak najszybszego zakończenia pozostałych zadań, w tym zniszczenia wszystkich zakładów produkujących broń chemiczną. W trakcie spotkania poinformował o przyjęciu przez I Komitet Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych rezolucji ws. Implementacji Konwencji, której autorem jest Polska.

Ambasador zwrócił także uwagę na wyzwania leżące przed systemem CWC, zwłaszcza w dziedzinie bezpieczeństwa chemicznego. Podkreślił ponadto potrzebę jedności społeczności międzynarodowej w związku z doniesieniami o dalszym wykorzystywaniu w celach terrorystycznych toksycznych chemikaliów oraz zbliżającą się z setną rocznicą pierwszych ataków gazowych w Ypres w trakcie I wojny światowej.

Źródło: materiały pochodzą ze strony : msz.gov.pl
fot: freeimages.com

2 0 395 09 grudnia, 2014 Biznes, News 9 grudnia, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.