Polski znaczek najpiękniejszy na świecie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Polski znaczek najpiękniejszy na świecie
Posted by

Polski znaczek najpiękniejszy na świecie

Polski znaczek uznany za  najpiękniejszy na świecie

 

Przed dwoma laty nasza ambasada wspólnie z Pocztą Polską zorganizowała w Helsinkach wystawę poświęconą urodzie polskich znaczków pn. Polish Stamp Design. Można rzec, ze mieliśmy nosa!
Oto znaczek wydany przez Pocztę Polską uznano za najpiękniejszy na świecie spośród wszystkich, jakie wyemitowano w 2013 r. Taki jednogłośny werdykt ogłosiło jury podczas 44. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Filatelistycznej w Asiago (Włochy).

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 6 lipca w Asiago na północy Włoch. Nagrodę dla Poczty – Granx Prix – Medal Prezydenta Republiki Włoskiej, który objął konkurs patronatem, odebrała Agnieszka Kłoda-Dębska, zastępca dyrektora Biura Marketingu i Filatelistyki Poczty Polskiej, oraz Zuzanna Schnepf-Kołacz, wicekonsul RP we Włoszech.

Znaczek zaprojektowany przez artystkę plastyk Agnieszkę Sancewicz wydano z okazji 455. rocznicy powstania Poczty Polskiej. Przedstawia on słoje przeciętego pnia dębu symbolizujące wielowiekową tradycję firmy. „Dąb to drzewo królewskie, sadząc dąb możemy być pewni, że jego widokiem będą się cieszyć kolejne pokolenia” – powiedziała autorka projektu.

Tytuł „najpiękniejszego znaczka na świecie” jest kolejnym wyróżnieniem dla Poczty Polskiej w tym konkursie. W ubiegłych latach nagrodzono wydaną w 2012 r. zieloną, pachnącą jałowcem emisję z żubrem. W 2009 r. uznanie zyskała związana z dniem zakochanych emisja „Kocham Cię”; w 2008 r. wyróżniono emisję upamiętniająca zjazd stowarzyszenia PostEurop w Krakowie, w 2007 r. – „Dzień Ziemi w Polsce” , a w 1982 r. znaczek „Piękna jesteś rzeko Wisło”.

Zdjęcie znaczka: materiał prasowy Poczty Polskiej S.A.
Projekt: Agnieszka Sancewicz

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady RP w Helsinkach
Fot: materiał prasowy Poczty Polskiej S.A.

2 0 611 29 lipca, 2014 Kultura i sztuka, News 29 lipca, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.