Pomoc dla bezrobotnych

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Pomoc dla bezrobotnych
Posted by

Pomoc dla bezrobotnych

Życie w Finlandii nie jest już takie proste jak jeszcze przed kilkoma laty. Praca zagranicą nie jest już w tym kraju łatwo dostępna i o każdą posadę trzeba walczyć. Utrzymanie stałego źródła zarobkowania bywa trudne. Na szczęście istnieje urząd w Finlandii, który dba o wszystkie osoby, które mogły stracić pracę. Aktywnie pomaga on w znalezieniu przez nich zatrudnienia a także wypłaca zasiłek dla bezrobotnych. Jest to pomoc w Finlandii pozwalająca godnie żyć przez nawet długi czas ale na pewno nie pozwala na utrzymanie poziomu życia, do którego się przywykło.

Jeśli czujemy się zagrożeni tym, że stracimy pracę lub nasz biznes w Finlandii przeżywa ciężkie chwile, możemy skorzystać z dodatkowych ubezpieczeń na wypadek utraty pracy. Mowa tu o produkcie finansowym importowanym z sąsiedniej Szwecji, który polega na spółdzielczym ubezpieczaniu się od utraty pracy. Prawo w Finlandii stanowi, że tak zwane kasy bezrobotnych są całkowicie niezależne od innych instytucji takich jak związki zawodowe czy rząd i wpływa na nie mają jedynie sami ich członkowie. Mamy tu do czynienia ze zwykłym ubezpieczeniem wzajemnym – kiedy osoba wpłacająca składki straci pracę, dostaje dodatkowe świadczenia ze wspólnej kasy.

Fot: sxc.hu

Źródło: materiały redakcji

1 0 1592 11 kwietnia, 2010 News, Praca 11 kwietnia, 2010

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.