Poradnik dla Polaków - bezpieczna jazda

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Poradnik dla Polaków – bezpieczna jazda
Posted by

Poradnik dla Polaków – bezpieczna jazda

Kierowcy dla kierowców – pierwszy w Polsce społecznościowy poradnik bezpiecznej jazdy

 

ERGO Hestia odsłania pierwszy w Polsce poradnik, który połączył rajdowca, blogosferę motoryzacyjną i polskich kierowców. Poradnik przedstawia podejście do codziennej jazdy po krajowych drogach z różnych punktów widzenia. Znajdziemy w nich schematy, zdjęcia, filmy oraz historie z którymi może spotkać się każdy z nas.

W minionym tygodniu blogerzy rozpoczęli prezentowanie wyników swojej pracy. Przez kolejne 6 tygodni na poszczególnych blogach publikowane będą dalsze rozdziały Niecodziennego Poradnika Codziennej Jazdy. Każdy kierowca odwiedzając blogi autorów i ambasadorów akcji, może w ten sposób przedpremierowo skompletować całą cześć poradnika napisaną przez blogerów. Jako pierwszy swój rozdział opublikował Marcin Kamiński – współautor bloga Antymoto.com, który poruszył temat komunikacji na drodze. Od dzisiaj będzie można zapoznać się już z drugą częścią poradnika napisaną przez Michała – autora bloga AutomotiveBlog.pl, dzielącego się spostrzeżeniami na temat sprawnej jazdy autostradą.

A to nie koniec – głównym punktem akcji #postępyRobię, będzie wydanie e-booka – zestawiającym rady siedmiorga blogerów – pasjonatów motoryzacji i Michała Kościuszko – zawodowego kierowcy, właściciela szkoły jazdy.

Niecodzienny Poradnik Codziennej Jazdy to znakomita okazja do poszerzenia wiedzy na temat bezpieczeństwa jazdy samochodem. Każdy rozdział zawiera informacje na temat innego aspektu kierowania autem, dlatego warto zapoznać się z całym poradnikiem. W mojej części – dostępnej już teraz przedpremierowo na blogu Antymoto.com, dowiecie się więcej o komunikacji na drodze oraz języku kierowców – opowiada Marcin Kamiński – współautor poradnika oraz bloga Antymoto.com.

W poszczególnych rozdziałach czytelnicy znajdą praktyczne rady przedstawione w bardzo przystępny sposób – Marcin dołączył do swojej części poradnika tabelkę z najczęstszymi gestami kierowców i ich znaczeniem, Spalacz zamieścił sporo schematów na bazie zdjęć wprost z polskich dróg, Automotive przygotował kilka filmów z Autostrad, a sam Michał Kościuszko podzieli się swoimi historiami z rajdów.

W lipcu ubiegłego roku ERGO Hestia rozpoczęła współpracę z siedmiorgiem motoblogerów – Magdaleną i Marcinem (Antymoto.com), Tomkiem (Prentki-blog.pl), Albinem (StrefaKulturalnejJazdy.pl), Bartkiem (JustWellDriven.com), Marcinem (Spalacz.pl) i Michałem (AutomotiveBlog.pl), którzy stworzyli Niecodzienny Poradnik Codziennej Jazdy.

Decyzja o rozszerzeniu działań społecznościowych w zakresie bezpiecznej jazdy, była kontynuacją dotychczasowej współpracy ubezpieczyciela z Michałem Kościuszko – jednym z najlepszych polskich kierowców. Jej celem od samego początku było pomaganie polskim kierowcom w robieniu postępów każdego dnia – jeżdżenia sprawniej i lepiej.

Niecodzienny Poradnik Codziennej Jazdy to już dziś:

Dziesiątki patentów na poradzenie sobie z trudami codziennej jazdy,
Filmy i zdjęcia wprost z polskich dróg,
Zderzenie perspektywy zawodowca z pasjonatami, rajdowca z motoblogerami,
Ogólnopolska dyskusja o tym jak jeździć sprawniej i bezpieczniej.

Na drodze do stworzenia Niecodziennego Poradnika zadziało się już wiele:

Blogerzy zorganizowali kilkanaście konkursów, w ramach których od skupionych wokół nich społeczności zebrali patenty na sprawną i bezpieczną jazdę. W efekcie dało to podstawę do stworzenia poszczególnych rozdziałów Niecodziennego Poradnika Codziennej Jazdy,
ERGO Hestia korzystając z inwencji społeczności uruchomiła własny blog na temat bezpiecznej jazdy: postepyrobie.pl, na którym porusza kwestie najczęściej dyskutowane przez społeczność,
Ubezpieczyciel stworzył także aplikację na swoim facebookowym profilu, która stała się naturalnym agregatorem wiedzy na temat motoryzacji.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

2 0 509 04 lutego, 2015 Komunikacja, News 4 lutego, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.