Projekt Kreatywna Europa: Spectrum, Mixdoor i ALIPI

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Projekt Kreatywna Europa: Spectrum, Mixdoor i ALIPI
Posted by

Projekt Kreatywna Europa: Spectrum, Mixdoor i ALIPI

Kolejny świetlny projekt w ramach „Kreatywnej Europy”

 

Nie dwa, a aż trzy projekty w ramach unijnego programu „Kreatywna Europa” będzie realizować Toruńska Agenda Kulturalna! Do projektów „Spectrum” i „Mixdoor” dołączył kolejny — ALIPI, dofinansowany kwotą 200 000 euro. Łącznie projekty otrzymały 599 000 euro dofinansowania.

ALIPI (Advancing Light-Driven Public Interactions) to innowacyjny projekt łączący cztery kraje: Czechy, Holandię, Polskę i Słowenię. Jego celami są m.in. promowanie innowacyjnego wykorzystania nowych technologii, stwarzanie możliwości świetlnych interwencji oraz zachęcanie publiczności do twórczych interakcji. Projekt wykorzystuje potencjał znanych europejskich festiwali światła: Glow w holenderskim Eindhoven i Bella Skyway Festival, które łącznie odwiedza ponad milion widzów rocznie. Zaangażowani artyści będą reprezentować różne dyscypliny sztuki: street art, film, wideo, projekcje świetlne.

ALIPI to kolejny poza „Spectrum” i „Mixdoor” europejski projekt, który otrzymał dofinansowanie z „Kreatywnej Europy”, nowego programu Unii Europejskiej oferującego wsparcie finansowe dla sektorów audiowizualnych, kreatywnych i kultury. Program będzie realizowany w latach 2014–2020. Do najważniejszych celów „Kreatywnej Europy” należą promocja europejskiej kultury, międzynarodowa współpraca artystów i wymiana dzieł, budowanie kompetencji i konkurencyjności sektorów, rozwój publiczności i zwiększanie dostępu do kultury.

Toruńska Agenda Kulturalna otrzyma na realizację swoich części projektów: „Spectrum” — 31 500 euro, „Mixdoor” — 41 800 euro i ALIPI — 39 750 euro. Jesteśmy jedyną polską instytucją, która jest partnerem w aż trzech projektach, które otrzymały dofinansowanie w ramach unijnego programu „Kreatywna Europa” — mówi Krystian Kubjaczyk, dyrektor Toruńskiej Agendy Kulturalnej.
Projekt „Spectrum” opiera się na współpracy pięciu europejskich krajów: Portugalii, Słowenii, Czech, Finlandii i Polski. Państwem wiodącym w projekcie jest Portugalia. W ramach „Spectrum” międzynarodowi twórcy będą prezentować w partnerskich krajach dzieła sztuki wykorzystujące światło jako twórczą materię.

Projekt „Mixdoor” promuje taniec i teatr uliczny. W ramach projektu będą odbywały się prezentacje skierowane do lokalnych twórców i publiczności. Działania projektowe będą obejmować kilka europejskich krajów, m.in. Węgry, Francję, Polskę, Chorwację i Grecję — dodaje Agnieszka Marecka, kierownik Działu Projektów i Współpracy z Zagranicą Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony : infowire.pl

fot: freeimages.com

 

1 0 473 13 października, 2014 Biznes, News 13 października, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.