Przepisy celne w Finlandii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Przepisy celne w Finlandii
Posted by

Przepisy celne w Finlandii

Przepisy celne w Finlandii są restrykcyjne

W Unii Europejskiej nie ma granic celnych. Osoby wjeżdżające do UE podlegają ograniczeniom wwożenia towarów , które służą do użytku osobistego i nie podlegają odsprzedaży. Osoby poniżej 18 roku życia mają zakaz posiadania i przewożenia wyrobów tytoniowych jak i alkoholowych. Osoby w wieku od 18 do 20 roku życia mogą przewozić i posiadać alkohol poniżej 22 %.

Przepisy celne w Finlandii ograniczają towary wwożone do ilości :
– Wyroby tytoniowe: 200 szt. papierosów, 50 szt. cygar, 250 g. tytoniu.
– Wyroby alkoholowe:10 l mocnego alkoholu (np. wódki), 90 l wina a piwa 110 l .

Jeżeli chcemy się dowiedzieć więcej o przepisach celnych w Finlandii należy zgłosić się do fińskiego urzędu celnego : National Board of Customs, Erottajankatu 2, 00120 Helsinki, tel. 00358 9 6141, http://www.tulli.fi/fi/

Do krajów UE można wwozić i wywozić broń i amunicje , która służy do celów łowieckich lub do udziału w imprezach sportowych. Państwo członkowie wydaje Europejską Kartę Broni Palnej, która jest niezbędna do posiadania broni.

Przepisy celne w Finlandii nie ograniczają przywozu zwierząt domowych . Jeżeli nie jest sprowadzony w celach sprzedaż lub przekazania innej osobie to musi posiadać europejski paszport dla zwierzęcia i musi mieć wszczepiony mikroczip lub tatuaż identyfikacyjny.

Aktualny rejestr i adresy polskich lekarzy weterynarii uprawnionych do wystawiania takich paszportów znajdują się na stronie internetowej Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej: 00-565 Warszawa, al. Przyjaciół 1, tel./faks (22) 6289335, tel. (22) 6220955, e-mail: vetpol@vetpol.org.pl

Na podstawie materiałów: Polak za granicą – poradnik (polakzagranica.msz.gov.pl)
fot: freeimages.com

5 0 1463 20 września, 2016 Biznes, News, Prawo, Przewodnik 20 września, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.