Rolnictwo ekologiczne w Finlandii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Rolnictwo ekologiczne w Finlandii
Posted by

Rolnictwo ekologiczne w Finlandii

Rolnictwo ekologiczne w Finlandii od dawna jest na wysokim poziomie. Kraj ten w dużym stopniu jest samowystarczalny w uprawie podstawowych produktów rolnych.

Produkcją żywności zajmują się głównie małe rodzinne przedsiębiorstwa. Obecnie ich liczba bardzo jest bardzo wysoka. Za sprawą państwowego projektu, wprowadzonego w latach 90-tych rolnictwo ekologiczne w Finlandii zyskało kilkakrotnie więcej producentów. Zainteresowanie uprawą naturalną wzrosło także z powodu wejścia kraju do Unii Europejskiej w 1995 roku, gdyż wskaźnik cen produkcji obniżył się. Rolnictwo ekologiczne w Finlandii uprawiane jest na szeroką skalę i obejmuje także produkcję zwierzęcą. Od 2006 roku natomiast istnieje możliwość otrzymania dotacji dla produkcji zwierzęcej.

Rolnictwo ekologiczne w Finlandii – niezależność

Rolnictwo ekologiczne w Finlandii jest w dużej mierze niezależne. Oznacza to, że w kraju nie ma prawie żadnej gospodarki w zakresie przetwórstwa i marketingu. Mimo, że liczba gospodarstw ekologicznych wciąż rośnie, to w dalszym ciągu nie jest ich wystarczająco, by pokryć rosnące zapotrzebowanie. W rezultacie Finowie korzystają z importu ekologicznych zbóż takich jak żyto, jęczmień czy nawet pszenica.

Dla osób chcących dowiedzieć się więcej na ten temat, specjaliści do spraw agronomii, działający wspólnie na tym polu od 20 lat, stworzyli portret rolnictwa ekologicznego w Finlandii. Jest to książka oparta na obserwacjach autorów, którzy urządzili sobie wycieczkę po przedsiębiorstwach i gospodarstwach ekologicznych w kraju. Dzieło Marji Nuora i Erkki Poytaniemi zawiera imponujące zdjęcia, które pokazują prawdziwe oblicze rolnictwa ekologicznego w Finlandii. ”TALES OF ORGANICS IN FINLAND”, bo taki tytuł ma książka, można zamówić w Internecie.

Fot: sxc.hu

Polecamy artykuły:

Technologia do weryfikacji – gdzie należy zgłosić
Energetyka Islandii
– Agronomia w Finlandii
– Produkty rolne w Finlandii

2 0 3461 19 lutego, 2014 Ekologia, News 19 lutego, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.