Satelita stolicy Finlandii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Satelita stolicy Finlandii
Posted by

Satelita stolicy Finlandii

Wizyta ambasadora w Tikkurili

Tikkurila to nazwa jednej z małych podhelsińskich miejscowości tworzących razem Vantaa, ponadćwierćmilionowe miasto – satelitę stolicy Finlandii. To tu znajduje się największe lotnisko tego kraju, tu także mieści się Heureka – fińskie centrum nauki porównywalne z naszym Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Tikkurila słynie także ze znakomitej, największej w Finlandii fabryki farb i lakierów i siedziby zarządu jednej z największych w Europie firm produkujących farby, lakiery i produkty do konserwacji drewna. Marka Tikkurila jest szeroko znana również w Polsce dzięki doskonałym wyrobom pochodzącym z zakładów w Dębicy. To one sprzedawane u nas m.in. pod handlowymi nazwami Tikkurila, Beckers i Jedynka pomogły jej zdobyć ponad 15 % naszego rynku farb i lakierów, co plasuje firmę na 4 – 5 miejscu w Polsce pod względem wartości i wolumenu sprzedaży.

8 maja ambasador odwiedził siedzibę firmy, jej hale produkcyjne i magazynowe, gdzie był gościem jej prezesa i dyrektora naczelnego pana Erkkiego Järvinena. W wizycie uczestniczył także burmistrz miasta Vantaa. Rozmawiano o planach dalszego rozwoju działalności Tikkurili w Polsce.

Źródło: finlandia.msz.gov.pl
Fot: finlandia.msz.gov.pl

0 0 438 12 maja, 2015 News, Polityka 12 maja, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.