Satelita stolicy Finlandii
Posted by

Satelita stolicy Finlandii

Wizyta ambasadora w Tikkurili

Tikkurila to nazwa jednej z małych podhelsińskich miejscowości tworzących razem Vantaa, ponadćwierćmilionowe miasto – satelitę stolicy Finlandii. To tu znajduje się największe lotnisko tego kraju, tu także mieści się Heureka – fińskie centrum nauki porównywalne z naszym Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Tikkurila słynie także ze znakomitej, największej w Finlandii fabryki farb i lakierów i siedziby zarządu jednej z największych w Europie firm produkujących farby, lakiery i produkty do konserwacji drewna. Marka Tikkurila jest szeroko znana również w Polsce dzięki doskonałym wyrobom pochodzącym z zakładów w Dębicy. To one sprzedawane u nas m.in. pod handlowymi nazwami Tikkurila, Beckers i Jedynka pomogły jej zdobyć ponad 15 % naszego rynku farb i lakierów, co plasuje firmę na 4 – 5 miejscu w Polsce pod względem wartości i wolumenu sprzedaży.

8 maja ambasador odwiedził siedzibę firmy, jej hale produkcyjne i magazynowe, gdzie był gościem jej prezesa i dyrektora naczelnego pana Erkkiego Järvinena. W wizycie uczestniczył także burmistrz miasta Vantaa. Rozmawiano o planach dalszego rozwoju działalności Tikkurili w Polsce.

Źródło: finlandia.msz.gov.pl
Fot: finlandia.msz.gov.pl

0 0 384 12 Maj, 2015 News, Polityka Maj 12, 2015

Dodaj komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.